سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشییع یک شهید مدافع حرم در قم

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩۴, ٠٠:٠٩    نسخه چاپی    
پیکر مطهر یکی از شهیدان مدافع حرم حضرت زینب (س) عصر دوشنبه در قم تشییع و به خاک سپرده شد.

 

به گزارش ایرنا، پیکر شهید ساجد حسین که اخیرا در نبرد با تکفیری ها در سوریه به شهادت رسیده است، پس از انتقال به مسجد امام حسن عسگری (ع) و قرائت قرآن و مداحی از میدان بزرگ امام خمینی (ره) به سمت مرقد حضرت معصومه (س) تشییع و پس از طواف گرداگرد مضجع شریف آن حضرت و اقامه نماز به وسیله تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) برای دفن در کنار دیگر شهدای مدافع حرم به گلزار شهیدان بهشت معصومه این شهر انتقال پیدا کرد.

مشایعت کنندگان پیکر این شهید در حالی که بر سر و سینه می زدند، با سر دادن فریادهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و مرگ بر آل سعود، نفرت و انزجار خود از تروریست های تکفیری را اعلام نمودند.

مسوول موسسه روایت سیره شهدا در این مراسم گفت: شهادت از نگاه مکتب اسلام اوج عزت و افتخار است.

حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری با بیان اینکه شهادت ناکامی نیست، بلکه کامروایی است، افزود: خداوند به نحوی از شهید تکریم و پذیرایی می کند، که توصیف آن غیر ممکن است.

وی با بیان اینکه شهادت اوج کامروایی ها و خوشی ها است، افزود: خداوند در قرآن تاکید فرموده شهیدان را نباید کسی مرده بداند.

ماندگاری اظهار داشت: شهیدان نزد پروردگار خود روزی می خورند و هر کس این را بفهمد در حقیقت مقام شهید را شناخته است و حضور در تشییع جنازه شهید و همراهی با پیکر مطهر شهید به مفهوم داشتن اعتقاد به این معارف بزرگ قرآنی است.

مسوول موسسه سیره روایت شهدا با اذعان به اینکه شهید با امام حسین (ع) پیوند خورده است، افزود: همه دشمنان داخلی و خارجی و هر کسی که شهادت را نمی فهمد باید مفهوم شهادت را بشناسند.

ماندگاری تصریح کرد: دشمنان شیعه جز کشتن چیز دیگری را برای خود افتخار نمی دانند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩۴, ٠٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها