سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل میراث فرهنگی قم:

زیرساخت‌های گردشگری قم مطلوب نیست

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩۵, ١٨:۵٠    نسخه چاپی    
19 دی: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با بیان اینکه زیرساخت‌های گردشگری استان به نقطه مطلوب نرسیده، گفت: قم می‌تواند از قطب‌های مهم خدمات گردشگری و توریسم کشور باشد.

 

عیسی رضایی در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام اینکه قم سالانه ۲۰ میلیون گردشگر را پذیرایی می‌کند، گفت: در کشور سالانه حدود ۶ میلیون گردشگر رفت و آمد می‌کند که تقریباً نیمی از آنها به شهر قم سفر می‌کنند.

وی از وضعیت نامطلوب اسکان مسافران در قم انتقاد کرد و گفت: به طور میانگین در انواع استراحت‌گاه‌های استان حدود ۱۰ هزار تخت وجود دارد که باید به آمار مطلوب ۲۰ میلیون تخت تا سال ۱۴۰۴ برسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با اعلام اینکه بیش از ۶۰ درصد درآمدهای استان از ظرفیت‌های بخش خدماتی است، گفت: این نشان می‌دهد که قم می‌تواند یکی از قطب‌های مهم خدمات گردشگری و توریسم کشور باشد.

وی با تأکید بر اینکه حفظ و توسعه آثار تاریخی و فرهنگی تنها بر عهده سازمان میراث فرهنگی نیست، گفت: سازمان‌های سیاست‌گذار و متولی توسعه شهری باید ما را در حفظ، توسعه و بازسازی میراث فرهنگی و تاریخی استان همراهی و کمک کنند.

رضایی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم وظیفه مراقبت و نظارت بر آثار و اماکن تاریخی و فرهنگی را بر عهده دارد، گفت: قم در سال ۸۴ تنها از ۴۰ فقره از انواع استراحتگاه‌های کوچک و بزرگ برخوردار بوده است که طی ۱۱ سال گذشته به بیش از ۱۱۰ فقره رسیده که از این تعداد ۳۰ هتل بسیار خوب راه‌اندازی و تجهیز شده است.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩۵, ١٨:۵٠

   

پر مبحث ترین ها