سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم:

نمایشگاه صنایع دستی در بوستان‌ها ایجاد شود

19 دی: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت:‌ در صورتی که نمایشگاه صنایع دستی در بوستان‌ها ایجاد شود، بانوان هنرمند و فعال در زمینه صنایع دستی به عرضه کارهای دستی خود اقدام می‌کنند.

 

به گزارش فارس، عیسی رضایی در کارگروه بانوان که با حضور جمعی از مدیران در استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری ظرفیت خوبی برای اشتغال خانواده‌ها به ویژه بانوان دارد و در این راستا 7 هزار نفر به کار در این بخش اشتغال دارند که نیمی از آن را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه در بخش صنایع دستی نیز جای اشتغال وجود دارد، گفت: بخش گسترده‌ای از فعالان این بخش را نیز بانوان تشکیل می‌دهند که نشان دهنده رونق در این بخش‌ها است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، با بیان سالانه 20 میلیون زائر به استان قم وارد می‌شوند، تصریح کرد:‌ سه میلیون زائر خارجی هر سال به قم می‌آیند که نیمی از توریست‌های خارجی کشور را تشکیل می‌دهند.

رضایی اضافه کرد: برای عرضه تولیدات صنایع دستی درخواست داریم محل‌هایی در اطراف حرم و بوستان‌ها ایجاد شود، ولی شهرداری در این زمینه رسیدگی نمی‌کند.

وی گفت: نمایشگاه صنایع دستی اگر در بوستان‌ها دایر شود، بسیاری از بانوان می‌توانند تولیدات خود را عرضه کنند، ولی با وجود اینکه ما از شهرداری انتظار خدمات رایگان نداریم، شهرداری از انجام اینگونه امور سر باز می‌زند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٣-١٣٩۵, ١۶:۴۶

   

پر مبحث ترین ها