سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جلالی: دوران دفاع مقدس را نباید وارد بازی‌های سیاسی و حزبی کرد

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه نباید از جنگ استفاده ابزاری کرد، گفت: نباید دوران دفاع مقدس را وارد دسته بندی ها و بازی‌های سیاسی، جناحی و حزبی کرد.

 

کاظم جلالی در مراسم رونمایی از کتاب گنج پنهان شامل خاطرات جمعی از رزمندگان جنگ تحمیلی در فرهنگسرای انقلاب، دوران دفاع مقدس را یکی از پرافتخارترین دوران انقلاب اسلامی دانست.

وی افزود: با خواندن کتاب گنج پنهان و مطالعه خاطرات عزیزان و مطالعه چرایی حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب به ویژه حضور در جبهه‌های جنگ تحمیلی و عشق و ارادت به امام راحل (ره) به این نتیجه می‌رسیم که برنده ترین سلاح اخلاق، صداقت و سادگی است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس با بیان خاطرات شهیدان والامقام منطقه شاهرود و تجلیل از اخلاق و منش حسنه آنها گفت: نخستین درسی که ما مسئولان کشور باید بیاموزیم این است که باید به اخلاق و منش خوب گذشته برگردیم، همان اخلاقی که پیامبر اکرم (ص) با آن قلب‌ها را فتح کرد.

جلالی افزود: ما از مسیر اخلاق به دین ورود پیدا کردیم و در این مسیر در جبهه و دوران دفاع مقدس تعمیق یافتیم و در همین دوران مفاهیم دین و اخلاق را به خوبی درک کردیم.

وی با بیان اینکه به غیر از دوران دفاع مقدس هیچ‌گاه نمی‌توانستیم مفاهیم اخلاق، شهادت و ایثارگری را به این خوبی درک کنیم، گفت: انسانیتی که در وجود یک فرد گسترش پیدا می‌کند با تعمیق مفاهیم دینی و مفهوم ایثار و از خود گذشتگی متبلور می‌شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٩-١٣٩۵, ١۵:۴١

   

پر مبحث ترین ها