سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی در نشست خبری با آمانو:

آژانس انرژی اتمی مرجع بی طرف باشد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اصرار ما این است که آژانس انرژی اتمی مرجع بی طرف باشد و نفوذ کسی در گزارش های آن منعکس نشود.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز پس از دیدار با آمانو دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: در این دیدار صحبت های مختلفی داشتیم و در خصوص روابط فی مابین همکاری های میان ایران و آژانس با یکدیگر به رایزنی پرداختیم.

وی افزود: خوشبختانه گزارش های آژانس از بعد از برجام تعهدات ایران را به التزاماتی که داشته منعکس کرده و بیانگر آن است که ایران هر چه را وعده داده به آن عمل کرده و این مطلب در گزارش های آژانس به خوبی منعکس شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: در خصوص آب سنگین، اورانیوم های غنی شده و ذخایر آن، تحقیق و توسعه و دیگر مطالب با آقای آمانو به گفتگو پرداختیم.

صالحی با اشاره به اینکه در دیدار با آمانو در خصوص دستور روحانی به سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه صحبت کردیم، خاطرنشان کرد: بخصوص در موضوع پیشران ها با آقای آمانو صحبت کردیم که به چه شکل خواهد بود و تعهدات ما در قبال این موضوع نسبت به آژانس چگونه است.

وی افزود: روابط ایران با آژانس انرژی اتمی بسیار خوب است و اصرار ما این است که آژانس مرجع بی طرف باشد و در گزارش های آن نفوذ کسی منعکس نشود که تاکنون نیز همین گونه بوده و ما از آقای آمانو و آژانس تشکر می کنیم.

صالحی در پایان گفت: آقای آمانو جلسه ای را به زودی با آقای روحانی رئیس جمهور خواهند داشت و در آن دیدار هم به تفصیل  درباره روابط ایران با آژانس و مسائل مرتبط با برجام رایزنی خواهد شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٩-١٣٩۵, ١١:۴۴

   

پر مبحث ترین ها