سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شکایت تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی از قدوسی به هیات نظارت

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩۵, ١٨:١٨    نسخه چاپی    
یک عضو هیات نظارت بررفتار نمایندگان از شکایت تعدادی از اعضای این کمیسیون به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از کریمی قدوسی خبر داد.

 

اردشیر نوریان در حاشیه جلسه علنی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: آقای کواکبیان متن شکایت از آقای کریمی قدوسی را تهیه کرده که به امضای تعدادی از اعضای کمیسیون ملی رسیده و این شکایت به هیات نظارت نیز ارائه شده است.

وی توضیح داد: این شکایت در چارچوب بیانیه کمیسیون امنیت ملی تهیه شده تا براساس روند کاری در دستور کاری هیات نظارت برای رسیدگی قرار گیرد، شکایتی که به هیات نظارت تقدیم شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه هر نماینده حق اظهار نظر در چارچوب قوانین و تکالیف دارد، به بیانیه کمیسیون امنیت ملی در محکومیت اقدام کریمی قدوسی در انتشار صحبت های منتسب به ظریف اشاره و اظهار کرد: این بیانیه ناقض این حق نمایندگان نیست، چون اعتراض اکثریت اعضای کمیسیون بر نوع رفتار نسبت به مصالح کشور و امنیت ملی است.

نوریان ادامه داد: بنده به عنوان کسی که در جلسه با وزیر خارجه حضور داشتم، در مقایسه با آنچه در رسانه ها نسبت به صحبت های آقای ظریف منعکس شد، در این موضوع تاکید دارم صحبت های منتشر شده اقدامی گزینشی و برداشتی سلیقه ای است.

وی تاکید کرد که نباید منافع ملی بر منافع جناحی، گروهی و استنباط شخصی ارجحیت پیدا کند و افرادی مذاکرات محرمانه که به منافع کشور برمی‌گردد را منتشر کنند، چون این کار در نهایت مورد سوء استفاده دشمنان قرار می گیرد.

 

نوریان در ادامه گفت: اعتراض اعضای کمیسیون امنیت ملی بر این اقدام خلاف واقعیت و برداشت شخصی و گزینشی و صحبت های وزیر خارجه است، که ایشان درباره برجام اعلام موضع نکرد و بلکه در مورد ایسا یک موضعی را توضیح داد. ولی متاسفانه آنچه در رسانه ها منعکس شد تنها دستاوردهای برجام زیر سوال برده شد. حال اینکه شاهد اتفاقات خوبی از برکت توافق برجام هستیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان تاکید کرد، که باید با هم افزایی در جهت احقاق حقوق کشور در مذاکرات قدم برداشت و از تیم مذاکره کننده پشتیبانی کامل کرد، تا اگر اشکال و ایرادی وجود دارد در فضای منطقی و آرام برطرف شود.
منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩۵, ١٨:١٨

   

پر مبحث ترین ها