سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در گفت وگو با 19دی:

نباید با درآمد 800 میلیارد دلاری مسکن کسی گور می شد

19دی: سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: روحانی، دولتی بدهکار و مقروض را تحویل گرفت اما با همه این ها در بحث سیاست خارجه بسیار موفق عمل کرد و با درایت خاص کشور را از وضعیت خطرناکی نجات داد.

بهرام پارسایی در گفت وگو با خبرنگار 19دی در خصوص اقدامات مفید و اساسی دولت دکترروحانی وهجمه ها و فشارهایی که روی آن است، اظهارداشت: دولت روحانی امتیازها و اقدامات مثبت زیادی داشت و آنان که از نقاط ضعف دولت یازدهم می گویند قصد دارند مطالبات مردم را بیش از اندازه بالا ببرند و با این حربه سوء استفاده می کنند وگرنه در فضای منطقی و عقلانی دولت یازدهم بویژه در بحث های سیاست خارجی بسیار خوب عمل کرد.

منتخب مردم شیراز در دهمین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسانی که هم اکنون این دولت را تخریب می کنند یادشان نیست که در دولت پیش چند قطعنامه علیه کشور ما در سازمان ملل صادر شد و روند صادر شدن این قطعنامه ها به نحوی بود که هر بار بدتر و خطرناک تر از پیش بود که در این دولت جلوی آن گرفته شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه عنوان کرد: باطل کردن قطعنامه ها کار بسیار دشواری بود که با درایت خاص کشور از وضعیت خطرناکی نجات پیدا کرد.

سخنگوی فراکسیون امید با بیان این که طی سالیان مختلف مشکلات اقتصادی به مردم فشار آورده، افزود: در دولت پیش تورم 45 درصدی و رکود مضاعف و بی ثباتی در بازار بود به نحوی که قیمت دلار 4 برابر یعنی 400 درصد افزایش پیدا کرد و آنقدر به مردم فشار وارد شد که هم اکنون همه منتظر فرجی هستند تا از این وضعیت اقتصادی خارج شوند.

این چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: خروج از این وضعیت اقتصادی اقدامی نیست که به آسانی انجام شود و در این راستا دولت یازدهم در سیاست خارجی و برجام و کنترل تورم بسیار خوب عمل کرد وامیدواریم که کشور با برنامه ریزی، درایت و هم دلی به زودی از رکود نیز خارج شود.

ناامید کردن مردم به نفع کشور و مردم نیست

وی در پاسخ به این سوال که تبعات یاس و ناامیدی برای جامعه چیست؟ عنون کرد: مردم مشکلات زیادی دارند و بسیاری از فقر و بیکاری رنج می برند اما با همه این مشکلات باز امیدوارند که مسائل شان حل شود و پاشیدن گرد یاس و ناامیدی روی افکار آنان و دامن زدن به این اقدامات، خطر جدی است که کشور را تهدید می کند و به نفع نظام، مصالح کشور و مردم نیست.

نباید با درآمد 800 میلیارد دلاری مسکن کسی گور می شد

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که قضیه گورخواب ها به کدام دولت برمی گردد و چه کسانی در بوجود آمدن این نوع قضایا مقصر هستند؟ گفت:‌ این مشکل تنها به این دولت اختصاص ندارد و با وجود این که اقداماتی انجام شد اما نفت در این دولت تا 30 دلار آمد اما در دولت پیش تا 140 دلار به فروش رسید و درآمد 800 میلیارد دلاری می توانست مشکل مسکن را حل کند که مسکن کسی گور نشود.

عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بی درایتی در چپاول بیت المال و بی عدالتی در کشور سبب شد که برخی گورخواب شوند.

پارسایی با بیان این که باید برگردیم به این که روحانی سه سال و اندی سال پیش چه دولتی را تحویل گرفت، ادامه داد: یک دولت بدهکار و مقروض، اقتصاد مشکل دار، تورم رو به رشد، بی ثباتی گسترده در جامعه و بی اعتباری کشور ایران در دنیا به دلیل  تحریم ها میراثی بود که در اختیار آقای روحانی قرار گرفت و نمی شود انتظار داشت که در این مدت همه مشکلات حل می شد.

وی با بیان این که مشکلات جامعه ما گسترده است و فقط به گورخواب ها برنمی گردد، افزود:‌ به دلیل این که موضوع گورخوابی احساسات مردم را جریحه دار کرد سرو صدای بیشتری به پا کرد اما امیدوارم که به دور از هوچی گری و شعار همه کمک کنند که مشکلات برطرف شود و از این گردنه خطرناک مشکلات اقتصادی نیز به خوبی بگذریم.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩۵, ٠٩:٣٨

   

پر مبحث ترین ها