سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حقیقت پور در گفت وگو با 19دی: مدیران برای کاهش فساد، از خود شروع کنند

برخورد قاطع قوه قضاییه از فسادها کم می کند

وقتی برادر منی که مسئول و وزیر هستم همه کاری می کند و من ساکت هستم به طورمسلم زیردست ها هم همه فسادی را مرتکب می شوند و اگر مسئولان و در راس آن قوه قضاییه درست، اساسی و قاطع عمل کند از فسادها کاسته می شود.

19دی: مشاور رییس مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی برادر منی که مسئول و وزیر هستم همه کاری می کند و من سکوت می کنم به طورمسلم زیردست ها هم همه فسادی را مرتکب می شوند و اگر مسئولان و در راس آن قوه قضاییه درست، اساسی و قاطع عمل کند از فسادها کاسته می شود.

منصور حقیقت پور در گفت وگو با خبرنگار 19دی در خصوص رتبه بالای کشور اسلامی ایران در انواع فساد مانند رانت، اختلاس و رشوه در پاسخ به این سوال که آیا قانون نیست یا ضمانت اجرای درستی ندارد که فسادهای بالایی در کشور روی می دهد؟ و چه کسی مقصر است؟ اظهارداشت: این موضوع نه تقصیر اسلام است و نه به انقلاب اسلامی برمی گردد بلکه تقصیر انسان های ناخودساخته و فریب دنیا خورده ای است که یک ودیعه بزرگ الهی در اختیارشان قرار دادند و ظرفیت حفظ ارزش انقلاب را نداشتند.

وی با اشاره به شعری که « اسلام به نفس خود ندارد عیبی    هر عیب که هست از مسلمانی ماست » ادامه داد: مسئولان باید دین و اسلام خود را کامل کنند که اگر دنیایی از ذخایر مادی را به ما دادند حاضر نشویم اصولمان را زیر پا بگذاریم لذا انقلاب اسلامی ایران پاک و از آن پاک و مطهرتر اسلام است.  

وی بیان کرد:‌ مسئولانی که سارقانه به قدرت تکیه و به ناحق در مسندی قرار می گیرند، گمان نکنند که با دست اندازی به مال مردم نفعی برده اند.

نماینده مجلس نهم مجلس اظهارکرد: اشکال از ماست که ساخته نشدیم، دنیا طلب هستیم، به راحتی فریب می خوریم، درخواست های نامشروع و نامعقول خانواده را نمی توانیم با قناعت و ریاضت منطقی و اصولی جواب دهیم و حاضریم به هر دری برای دزدی بزنیم که فرزندانمان فلان ماشین و خانه را داشته باشند این اشکال از ماست و اسلام هیچ نقص و عیبی و ربطی به کارهای ما ندارد.

وی با تاکید بر این که برای جلوگیری از این قبیل فسادها مسئولان باید خود ساخته باشند، افزود: به عنوان مثال اگر مسئولی که در راس قدرت قرار می گیرد از دزدها حمایت نکند در این مملکت دزدی نمی شود و راهکار این است که قوه قضاییه ما طاهر و طیب و برّا عمل کنند و سالم باشد و سالم برخورد کند کسی جرات دزدی پیدا نمی کند.

نائب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: راهکار این است که مدیران از خود شروع کنند و مانند شهید رجایی زندگی کنند و مانند وی از بیت المال برداشت کنند اگر وزرا، روسا و مدیران مانند شهید رجایی شوند دزدی نمی شود.

وی عنوان کرد: وقتی برادر منی که مسئول و وزیر هستم همه کاری می کند و من ساکت هستم به طورمسلم زیردست ها هم همه فسادی را مرتکب می شوند و اگر مسئولان و در راس آن قوه قضاییه درست، اساسی و قاطع عمل کند از فسادها کاسته می شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩۵, ١٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها