سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گفتگوی 19دی با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس:

فقر را نباید سیاسی کرد

همه مسئولان در پیدایش گورخواب ها مقصر هستند؛ نباید با درآمد 800 میلیارد دلاری مسکن کسی گور می شد.

۱۹دی: مساله گورخواب ها با گزارشی احساسات مردم را جریحه دار کرد اما برخی با نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری از آن سوء استفاده کرده و به عنوان ابزاری علیه دولت استفاده می کنند در این راستا خبرنگار ۱۹ دی نظر چند تن از نماینده ای مجلس شورای اسلامی را جویا شده که در ادامه می آید:

قضیه گورخواب ها ناشی از بی توجهی به اصول است

جمشید جعفرپور عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که در قضیه گورخواب ها و قضایای این چنینی کدام دولت و نهادی مقصر است؟ اظهارداشت: از اول تا آخر ما مقصر هستیم؛ دولت خاصی را نمی توان اسم برد و اگر در یک دولت سر باز می کند دلیل نیست که در آن دولت اتفاق افتاده باشد.

وی با بیان این که مساله بابک زنجانی، گورخواب ها و مسائل این چنینی یک خط هستند، نقطه نیستند که بگوییم کجا گذاشته شده است، افزود:‌ متاسفانه وقتی به اصولمان کم توجهی کردیم این مسائل رشد می کنند و در یک دولت نمود پیدا می کند و برخی به پای یک دولت می گذارند.

وی گفت: اگر از ابتدا به صورت ریشه ای و اساسی با مسائل مختلف برخورد می شد به این جا کشیده نمی شد ما هر چقدر از اصولمان فاصله گرفتیم بعدا با مشکل مواجه شدیم.

چپاول بیت المال و بی عدالتی مسکن عده ای را گور کرد

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به این سوال که قضیه گورخواب ها به کدام دولت برمی گردد و چه کسانی در بوجود آمدن این نوع قضایا مقصر هستند؟ اظهارداشت:‌ این مشکل تنها به این دولت اختصاص ندارد و با وجود این که اقداماتی انجام شد اما نفت در این دولت تا 30 دلار آمد اما در دولت پیش تا 140 دلار به فروش رسید و درآمد 800 میلیارد دلاری می توانست مشکل مسکن را حل کند که مسکن کسی گور نشود.

عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بی درایتی در چپاول بیت المال و بی عدالتی در کشور سبب شد که برخی گورخواب شوند.

سخنگوی فراکسیون امید با بیان این که باید برگردیم به این که روحانی سه سال و اندی سال پیش چه دولتی را تحویل گرفت، ادامه داد: یک دولت بدهکار و مقروض، اقتصاد مشکل دار، تورم رو به رشد، بی ثباتی گسترده در جامعه و بی اعتباری کشور ایران در دنیا به دلیل  تحریم ها میراثی بود که در اختیار آقای روحانی قرار گرفت و نمی شود انتظار داشت که در این مدت همه مشکلات حل می شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه با بیان این که مشکلات جامعه ما گسترده است و فقط به گورخواب ها برنمی گردد، افزود:‌ به دلیل این که موضوع گورخوابی احساسات مردم را جریحه دار کرد سرو صدای بیشتری به پا کرد اما امیدوارم که به دور از هوچی گری و شعار همه کمک کنند که مشکلات برطرف شود و از این گردنه خطرناک مشکلات اقتصادی نیز به خوبی بگذریم.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩۵, ١٢:٣۴

   

پر مبحث ترین ها