سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی: دولت سریع‌تر لوایح حدود اختیارات وزارتخانه‌های ادغامی را بدهد

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود اختیارات سه وزارتخانه راه، کار و صنعت به تصویب مجلس نرسیده، گفت که دولت باید برای معرفی وزرای باقی مانده به جای یک وزیر ۵ وزیر معرفی کند. علی اصغر یوسف نژاد در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس در اخطاری مستند به اصل ۱۳۳ قانون اساسی اظهار کرد: ما ۲۲ وزارتخانه داشتیم که طی سالهای ۸۸ تا ۹۰ چند وزارتخانه در هم ادغام و قرار شد ظرف شش ماه دولت برای تعیین حدود اختیارات وزارتخانه‌های ادغامی جدید لایحه بدهد، اما این کار انجام شده و وقتی حدود اختیارات به تصویب مجلس نرسیده همان ۲۲ وزارتخانه را داریم و وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی غیر قانونی و بی شناسنامه هستند.

یوسف نژاد با بیان اینکه رئیس جمهور باید ۵ وزیر را به مجلس معرفی کند گفت: ما در سال ۹۰ به دولت اختیار دادیم که حدود اختیارات را برای وزارتخانه‌های ادغام شده به مجلس بیاورد و شش ماه فرصت داشتیم، اما دولت این اراده را نداشت و مجلس هم کار نظارت را درست انجام نداد؛ بنابراین لازم است موضوع توسط مراجع مربوطه بررسی شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار گفت: همان موقع که این وزارتخانه‌ها ادغام شدند گفتند وظایفشان هم ادغام شده و قرار شد ظرف شش ماه وظایف آنها برای ترتیبات جدید منقح شود. بنابراین در حال حاضر راه و شهرسازی، تعاون، کار ورفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت هر کدام وظایف دو وزارتخانه قبل را در خود دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود که درباره وزارتخانه‌های ادغامی فقدی از نظر قانونی وجود ندارد اما درعین حال براساس قانون باید دولت ظرف 6 ماه لوایح حدود و اختیارات وزارتخانه‌های ادغامی را می‌داد که هنوز این کار را نکرده است. درخواست داریم که هرچه سریعتر دولت یه انجام این کار مبادرت ورزد.


منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۵-١٣٩۶, ١١:٠٩

   

پر مبحث ترین ها