سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روزنامه انگلیسی تایمز گزارش داد

دریافت رشوه ۴۰ میلیون پوندی مقامات ارشد ترکیه از قِبَل تحریم ایران

این اتهامات اردوغان را با بزرگترین مشکل خود در طی 11 سال نخست وزیری اش مواجه ساخته است. وزرای دخیل در این ماجرا به شدت تحت فشار قرار گرفته اند تا استعفا دهند.
روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی تایید نشده نوشت مقامات ارشد ترکیه برای کمک به ایران جهت دور زدن تحریم های بانکی، ۴۰ میلیون پوند رشوه دریافت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه انگلیسی تایمز طی گزارشی تایید نشده نوشت بر اساس شواهدی که پلیس ترکیه در تحقیقات خود بدست آورده مقامات ارشد این کشور برای کمک به ایران به منظور دور زدن تحریم ها و نقل و انتقال چندین میلیارد دلاری 40 میلیون پوند رشوه دریافت کرده اند.

هفته گذشته رسانه های ترکیه از کشف یک شبکه گسترده فساد مالی در این کشور و بازداشت 50 نفر در این رابطه خبر دادند. برخی گزارش ها از نقش فعال رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در این شبکه خبر می دهند. در میان دستگیرشدگان تجار سرشناس و فرزندان برخی وزرا حضور دارند.

این اتهامات اردوغان را با بزرگترین مشکل خود در طی 11 سال نخست وزیری اش مواجه ساخته است. وزرای دخیل در این ماجرا به شدت تحت فشار قرار گرفته اند تا استعفا دهند.

همچنین بر اساس گزارش ها یک تبعه ایرانی نیز که تابعیت ترکیه را اخذ کرده است در بین دستگیرشدگان قرار دارد. وی به انجام عملیات پولشویی و نقل و انتقال غیرقانونی 87 میلیارد یورو بین ایران و ترکیه متهم شده است.

پلیس ترکیه که از دسامبر 2011 در جستجوی ر.ض بود، متوجه شد وی در صادرات غیرقانونی طلا نیز دست دارد. وی از طریق پرداخت رشوه به مقامات دولتی، 1.5 تن طلا به خارج از ترکیه انتقال داده بود. گفته می شود وی ده ها میلیون دلار رشوه پرداخت کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٩-١٣٩٢, ١٠:٣۵

   

پر مبحث ترین ها