سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زیبـاکلام: انحـلال مجلس بحـث خطرناکـی اســت

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ١١:۵٧    نسخه چاپی    
نمی‌توان گفت هیچ کدام از نمایندگان مجلس نماینده واقعی نیستند، بلاخره از بین 290نماینده، می‌توان 20 نماینده واقعی را پیدا کرد از این رو اگر بخواهیم این قدرت رابه یک قوه دیگر واگذار کنیم کار جالبی نیست.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: اینکه قوه مجریه یا یک قوه دیگر بتوانند مجلس را منحل کنند، سابقه و روش خطرناکی است لذا حجاریان باید در این زمینه بیشتر توضیح دهد.
صادق زیباکلام کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با فارس، درباره سخنان اخیر سعید حجاریان مبنی بر برخورداری دولت از اختیار انحلال مجلس اظهار داشت: اینکه قوه مجریه یا یک قوه دیگر بتوانند مجلس را منحل کنند، سابقه و روش خطرناکی است.

زیباکلام ادامه داد:‌ نمی‌توان گفت هیچ کدام از نمایندگان مجلس نماینده واقعی نیستند، بلاخره از بین 290نماینده، می‌توان 20 نماینده واقعی را پیدا کرد از این رو اگر بخواهیم این قدرت رابه یک قوه دیگر واگذار کنیم کار جالبی نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: بنده اگر جای آقای حجاریان بودم به جای اینکه به دنبال این تز و اصلاح امور از طریق انحلال مجلس باشم، سعی می‌کردم نظارت استصوابی را از شورای نگهبان سلب کنم.

وی با اشاره به اینکه در برخی کشورها دولت می‌تواند مجلس را منحل کند که البته سابقه خوبی نیست، یادآور شد: بهتر است که امکان انحلال یک قوه از سوی قوای دیگر وجود نداشته باشد.
زیباکلام با بیان اینکه حجاریان نظر شخصی خود را گفته و باید در این زمینه بیشتر توضیح دهد، در پاسخ به این سوال که آیا اینگونه سخنان ضربه به جمهوریت نیست، گفت: بله، بنابراین او می‌توانست به جای انحلال مجلس بحث انتخابات بهتر را مطرح کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ١١:۵٧

   

پر مبحث ترین ها