سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وقتی برادر حسین از هول نهم دی به جدول می زند

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩٢, ١٠:۴٢    نسخه چاپی    
جناب حسین شریعتمداری در حالی از عدم اشاره به راهپیمایی نه دی در خاطرات آیت اله هاشمی به جوش آمده ، توجه نداشته است که سایت آیت اله هاشمی تنها به بازانتشار خاطرات ایشان که بصورت سالانه توسط دفترنشر معارف انقلاب منتشر می شود می پردازد و این خاطرات نیز تا سال 1369 یعنی 19 سال قبل از نه دی سال 1388 منتشر شده است
آینده نوشت:
روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه امروز خود نسبت به عدم اشاره به راهپیمایی 9 دی در خاطرات آیت اله هاشمی اعتراض کرد.
به گزارش خبرنگار آینده کیهان نوشت:
سانسور 9 دی در خاطرات روزانه هاشمی (خبر ویژه)

خاطرات هاشمی از نهم دی، به موضوعاتی نظیر هدیه پسته کاران و مسائل خانوادگی و موضوع دانشگاه آزاد مربوط می شود!
سایت شخصی آقای هاشمی دیروز مطلبی با عنوان «9 دی در خاطرات آیت الله هاشمی» منتشر شد که در آن آمده است: «(9 دی 1360). جریمه 21 تومانی هاشمی در مجلس! پس از نماز و جواب مراجعات و نوشتن چهار روز خاطرات عقب افتاده، عازم مجلس شدم. راننده دیر آمد، با کمی تأخیر به مجلس رسیدم. کمیسیون آئین نامه داشتیم. بیست و یک تومان، بابت هفت دقیقه، جریمه شدم. عصر جلسه هیأت رئیسه داشتیم. (9 دی 1361). در خانه بودم. بیشتر مطالعه کردم و به کارهای جاری با تلفن پرداختم. عصر به مجلس رفتم. آقای دکتر ]عبدالله[ جاسبی برای گرفتن امضای اعلامیه دانشگاه آزاد ]اسلامی[ و امضای چک برای مخارج دانشگاه آمد. قرار شد سه هزار نفر را در نه واحد بپذیریم. جلسه هیأت رئیسه داشتیم. امور اداری و کارکنان و ترمیم حقوق و برنامه هفتگی مورد بحث بود.
در ادامه این خاطرات آمده است: (9 دی 1362). عصر جمعه با خاطره نویسی و پیاده روی اقامه نماز جمعه را به آقای امامی کاشانی محول نمودم. چند روز نوشتن خاطرات، عقب افتاده بود؛ جبران کردم. مقداری پیاده روی و استراحت داشتم... (9 دی 1367). هدیه پسته کاران رفسنجانی به هاشمی. در منزل بودم. کار زیادی نداشتم. بیشتر به استراحت و مطالعه کتاب درباره مسائل بعد از جنگ جهانی دوم گذشت. کوفتگی و نقاهت کمردرد و کسالت دو سه روز گذشته باقی است. آقای ]عبدالمجید[ معادیخواه آمد و گزارش کار بنیاد تاریخ را داد. همشیره زاده محمد و دامادش آمدند. اخیراً مرضیه ازدواج کرده؛ داماد فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق(ع) است. عفت هدیه ای داد. شب آشیخ حسین هاشمیان و جمعی از بستگان آمدند. بیشتر مذاکره درباره مشکلات شرکت تعاونی ]تولیدکنندگان و صادرکنندگان[ پسته رفسنجان بود. محسن و رضا ]هاشمیان[ عموزاده ها از کویت برگشته و یک ماشین حساب سخنگو به عنوان هدیه آورده اند و خواستند در تحسین روابط بکوشیم. مدعی اند شرکت تعاونی پسته ضرر می دهد؛ تسهیلات بیشتر می خواهند با اینکه من عضو شرکت نیستم، معمولاً خیال و شایعه می شود که با نفوذ من استفاده زیادی به شرکت می رسد. چون متعلق به ده ها هزار کشاورز است، برای رفع مشکلات آنها کمک می کنم...»
در این خاطرات هیچ اشاره ای به حماسه نهم دی سال 1388 که انبوه جمعیت از میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی به خیابان ها آمدند و از ساحت اباعبدالله الحسین(ع) در برابر هتاکی فتنه گران دفاع کردند، نشده است.

جناب حسین شریعتمداری در حالی از عدم اشاره به راهپیمایی نه دی در خاطرات آیت اله هاشمی به جوش آمده ، توجه نداشته است که سایت آیت اله هاشمی تنها به بازانتشار خاطرات ایشان که بصورت سالانه توسط دفترنشر معارف انقلاب منتشر می شود می پردازد و این خاطرات نیز تا سال 1369 یعنی 19 سال قبل از نه دی سال 1388 منتشر شده است وبرادر حسین شریعتمداری اگر خیلی مشتاق است که خاطرات آیت اله هاشمی از نهم دیماه سال 1388 رامطالعه کند باید حدود 19 سال منتظر بماند.
البته با توجه به دیدگاههای افراطی گردانندگان در مورد سلامتی این طیف بعد از خواندن خاطرات آیت اله هاشمی در نهم دیماه سال 1388 نگرانی های جدی وجود دارد.
telegram 19dey.com
اخوی    9 دی 1392 12:10
عالی بود دمت گرم ۱۹دی!!!
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩٢, ١٠:۴٢

   

پر مبحث ترین ها