سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حزبی کردن انتخابات بزرگ‌ترین خدمت به نظام است

اگر شخصیت‌های کشوری در احزاب حضور نداشته باشند و ترس از شکست یا پیروزی را به خود راه ندهند، احزاب شکل واقعی به خود نمی‌گیرند.
دبیر‌کل حزب کارگزاران سازندگی گفت: ‌اگر دولت در کنار سیاست خارجی و حل پرونده هسته‌ای و رفع تحریم‌ها با حزبی کردن انتخابات از دخالت نهاد‌ها خدمت را به نظام جمهوری اسلامی انجام داده است.
به گزارش خبرنگار‌ ایلنا، غلامحسین کرباسچی در نشست مشترک دولت و احزاب که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه احزاب در قرآن مورد اشاره قرار گرفته است، گفت‌: ‌این مورد توجه قرار گرفتن احزاب به شکل نفی است و دلیل آن ممکن است این باشد که چون در آن زمان معصوم وجود داشت و راه مشخص بود، اگر حزب به وجود می‌آمد آن احزاب نمی‌توانستنددر مسیر حق حر کت کنند.
دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: اما در زمان غیبت که امور بر اساس اجتهاد و عقل انسانی ادامه می‌یابد، باید فضایی باشد تا در مسیر سیاسی و ا جرایی احزاب بتوانند اجتهاد کنند و باید متوجه باشیم یک حزب نباید خود را حق مطلق بداند.
وی با بیان اینکه مبنای وزارت کشور بر اساس سیاست و امنیت است، اظهار‌داشت‌: در امر امنیت کارهای خوبی انجام شده و نهادهای محتلفی وجود دارد، اما امر سیاست به انتخابات و اجرای آن مو‌کول شده است.
کرباسچی با اشاره به اینکه مصدق در زمان نخست وزیری‌اش ملی شدن صنعت نفت و اصلاح قانون انتخابات را در دستور کار خویش قرار داده بود، اظهار‌داشت‌: ‌اگر دولت در کنار سیاست خارجی و حل پرونده هسته‌ای و رفع تحریم‌ها با حزبی کردن انتخابات از دخالت نهاد‌ها و کانون‌های قدرت جلوگیری کند، بزرگ‌ترین خدمت را به نظام جمهوری اسلامی انجام داده است.
دبیر‌کل‌حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه شخصیت‌های کشوری فقط به احزاب نظر دارند، گفت: اگر شخصیت‌های کشوری در احزاب حضور نداشته باشند و ترس از شکست یا پیروزی را به خود راه ندهند، احزاب شکل واقعی به خود نمی‌گیرند.
وی ادامه داد‌: ‌دراین سال‌ها فقط آقای کروبی که از شخصیت‌های کشوری بودند به کار حزبی پرداخت و گرنه مابقی افراد فقط به احزاب نظر داشتند و اما از آن‌ها هیچ پشتیبانی نمی‌کردند‌.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩٢, ١٧:۵۴

   

پر مبحث ترین ها