سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آب سرد عراقچی بر سر چند نماینده: نظارت بر مذاکرات در حیطه شورای عالی امنیت ملی است

روال همانند قبل است و من از شکل گیری تیم نظارت اطلاعی ندارم، چه رسد به اعضای آن.
در پی ادعای چند نماینده، در خصوص شکل گیری تیمی ناظر بر مذاکرات هسته ای و افزایش اعضایی به آن، مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان با رد این موضوع تاکید کرد که از چنین تیمی اطلاع ندارد.
به گزارش خبرگزاری آنا، عباس عراقچی در پاسخ به سوالی درباره موضوع مطرح شده مبنی بر شکل گیری یک گروه نتظر بر مذاکرات هسته ای گفت: روال تصمیم گیری و تصمیم سازی و نظارت بر مذاکرات هسته ای کاملا تعریف شده است و از سوی شورای عالی امنیت ملی انجام می شود.

وی که صبح امروز میهمان شبکه خبر بود، گفت: از گذشته تصمیم سازی در این زمینه، در شورای عالی امنیت ملی انجام می شده و گزارش عملکرد هم به همین شورا داده می شود و جایی که این شورا لازم بداند، کار نظارت را هم انجام می دهد.
معاون بین الملل وزارت خارجه در پاسخ به سوال مجدد خبرنگار درباره شکل گیری تیم نظارت و اعضای آن گفت: روال همانند قبل است و من از شکل گیری تیم نظارت اطلاعی ندارم، چه رسد به اعضای آن.
وی همچنین در خصوص اظهارات صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی، مبنب بر افزایش کارشناسان فنی به تیم مذاکره کننده، ضمن تقدیر از شخصیت فرهیخته وی گفت: آخرین مذاکرات هفته قبل انجام شده و تنها دو، سه نکته مانده که قرار است من با معاون خانم اشتون درباره آنها گفتگو کنم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٩٢, ٠١:۴٩

   

پر مبحث ترین ها