سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محسن رضایی: مذاکرات هسته‌اي وارد فرآیند بسیار سختی خواهد شد

باید به آینده و اداره کشور خوش‌بین باشیم ولی اقتصاد تحولی بیش از آنچه که در بودجه آمده، نیاز دارد و ما نیازمند ابتکارات جدیدی در شرایط تحریم هستیم که امیدواریم دولت به این نتیجه برسد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آسانی‌های مذاکرات تمام شده و مذاکرات از این به بعد وارد فرآیند بسیار سختی خواهد شد؛ بنابراین مراقبت و استفاده از نظرات کارشناسان کشور برای اینکه بتوان این پروژه ملی را به خوبی جلو برد، مسأله مهمی است.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی در حاشیه دومین همایش ملی نقش پژوهش در فرهنگ قانونگذاری، در پاسخ به پرسشی درباره نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، اظهار کرد:‌ در این باره باید از تجارب گذشته استفاده کرد، چراکه این نوع پرداخت یارانه‌ها تورم را بالا می‌برد و آن شیرینی اول خودش را هم از دست داده است.

وی ادامه داد: حتماً باید به مردم پول نقد داده شود؛ اما پول نقدی که برای آنها اشتغال به وجود بیاورد و ثروت تولید کند. این پولِ یکبار مصرف نتیجه‌ای جز تورم ندارد و این نحوه پرداخت یارانه باید عوض شود.

رضایی همچنین، بودجه پیشنهادی دولت برای سال 93 را نیز یک بودجه احتیاطی دانست و خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم دولت با شروع اقتصاد مقاومتی بتواند جهشی در تولید ملی و اشتغال ایجاد کند. این بودجه در چارچوب احتیاط و وضعیت فعلی کشور نوشته شده است. ما امیدواریم کارشناسان و مسئولاتن دولتی هرچه زودتر به طرح‌های بهتری در جهت تولید ملی و اشتغال توجه کنند. امیدواریم بعد از اینکه دولت جایگاه خودش را در اداره کشور به خوبی پیدا کرد، بتواند وارد این مرحله هم بشود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: باید به آینده و اداره کشور خوش‌بین باشیم ولی اقتصاد تحولی بیش از آنچه که در بودجه آمده، نیاز دارد و ما نیازمند ابتکارات جدیدی در شرایط تحریم هستیم که امیدواریم دولت به این نتیجه برسد.

رضایی در پاسخ به پرسش دیگری درباره همکاری با دولت یازدهم نیز اظهار کرد: من وظیفه خودم می‌دانم که چه دولت بخواهد و چه نخواهد با آن همکاری کنم، چراکه کمک به دولت و مجلس، کمک به ملت ایران است. انتخابات تمام شده و بعد از انتخابات باید همکاری وجود داشته باشد البته از من چیزی نخواستند اما من به هر حال آمادگی کمک به دولت را دارم.

وی در پایان درباره مهم‌ترین اولویت‌های دولت یازدهم تصریح کرد: مهم‌ترین اولویت این است که فعلاً دوستان ما بتوانند مذاکرات را که وارد مرحله سختی شده با مراقبت بیشتری پیگیری کنند. آسانی‌های مذاکرات تمام شده و مذاکرات از این به بعد وارد فرآیند بسیار سختی خواهد شد؛ بنابراین مراقبت و استفاده از نظرات کارشناسان کشور برای اینکه بتوان این پروژه ملی را به خوبی جلو برد، مسأله مهمی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٩٢, ٠٧:٢٣

   

پر مبحث ترین ها