سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی: بحران سوریه جدی گرفته نشود به سایر مناطق جهان تسری خواهد یافت

مذاکرات اخیر تیم مذاکره‌کننده ایران با 1+5 نشان داد موضوع هسته‌ای ایران قابل حل است.
رئیس مجلس گفت: برای غلبه بر این اوضاع باید همکاری جمعی کرد، در صورتی که جدی گرفته نشود به سایر مناطق جهان نیز تسری خواهد یافت.
لاریجانی: بحران سوریه جدی گرفته نشود به سایر مناطق جهان تسری خواهد یافت

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار "پت برین" رئیس کمیسیون سیاست خارجی پا رلمان ایرلند با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش ارتباطات جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا از جمله ایرلند، گفت: تقویت همکاری‌های ایران و اروپا می‌تواند در حل بحران‌های منطقه‌ای نقش موثری داشته باشد.

وی در همین زمینه افزود:گسترش مراودات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند بسیار مهم است.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش در مورد بحران سوریه، گفت: برای غلبه بر این اوضاع باید همکاری جمعی کرد، در صورتی که جدی گرفته نشود به سایر مناطق جهان نیز تسری خواهد یافت.

لاریجانی با اشاره به فراز و فرودهای مذاکرات هسته‌ای جهموری اسلامی ایران با اعضای گروه 1+5، گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا به دنبال راه حل سیاسی بوده اما برخی کشورها هیچگاه بدنبال حل این موضوع نبودند.

وی افزود: مذاکرات اخیر تیم مذاکره‌کننده ایران با 1+5 نشان داد موضوع هسته‌ای ایران قابل حل است.

در ادامه این دیدار "پت برین" رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایرلند با ابراز خرسندی از سفر به ایران، فضای بعد از انتخابات اخیر ایران را فضای مثبتی برای گسترش روابط ایرلند با کشورمان دانست و افزود: مقامات عالیرتبه ایرلند بر افزایش سطح مراودات سیاسی، اقتصادی و صنعتی فیمابین تاکید دارند.

وی در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به آینده مثبت مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران، گفت: دولت ایرلند از ابتدا بر ضرورت گفتگو و رایزنی‌های سیاسی برای رسیدن حل موضوع هسته‌ای ایران تاکید داشته است.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان ایرلند در پایان حضور گروه‌های تروریستی مانند القاعده در منطقه خاورمیانه را خطری برای صلح و امنیت در منطقه و جهان دانست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٠-١٣٩٢, ١٣:١٩

   

پر مبحث ترین ها