سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس مرکز پژوهش ها: باید اجماع موجود میان دولت و مجلس را حفظ کنیم

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از انتخابات 24 خرداد امید و نشاط در جامعه و مردم ایجاد شده است، افزود: باید این نگاه جدید را قدر بدانیم و اجماع نسبی کنونی که میان مجلس و دولت وجود دارد را حفظ کنیم.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «کاظم جلالی» روز شنبه در نشست «محمود حجتی» وزیر و معاونین وزارت جهاد کشاورزی با رییس و معاونان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این نشست در راستای کمک به دولت برای تصمیم گیری در حوزه های مختلف برگزار شده است، گفت: باید از فرصت به وجود آمده پس از انتخابات 24 خرداد برای حل مشکلات مردم استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه وظیفه مجلس شورای اسلامی قانونگذاری است و مرکز پژوهش های مجلس به عنوان بازوی مشورتی مجلس به دنبال پرکردن خلاء های قانونی در بخش پژوهش است، ادامه داد: باید با پژوهش دقیق به دولت برای ارایه لوایح به مجلس کمک کرد.

جلالی با تاکید براینکه کشاورزی با زندگی و حیات مردم گره خورده است، خاطر نشان کرد: نگاه مرکز پژوهش ها نباید سیاسی باشد، بلکه باید با نگاهی علمی و دقیق مسایل و مشکلات کشور را بررسی و برای آن راه حل پیدا کرد.
وی با یادآوری این مطلب که پس از 24 خرداد امید و نشاط در جامعه و مردم ایجاد شده است، افزود: باید این نگاه جدید را قدر بدانیم و اجماع نسبی کنونی که میان مجلس و دولت وجود دارد را حفظ کنیم.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قبلا هم گفته ام که در آینده این تعامل تاحدی بهم خواهد خورد، زیرا مجلس به دنبال نظارت و دولت به دنبال نشان دادن عملکرد خود است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه باید بحث آمار را در کشور جدی گرفت، ادامه داد: نخستین مرکزی که رشد اقتصادی در سال 91 را منفی 3.5 درصد اعلام کرد، مرکز پژوهش های مجلس بود که البته برخی از دوستانی که با آنها گرایش نزدیک سیاسی نیز داشتیم از ما گله کردند، اما دلیل ما این بود که نمی توان با آمارها بازی کرد و مردم باید در جریان امور قرار گیرند.

رییس مرکز پژوهش های مجلس گفت: بعد از تغییر دولت، مرکز آمار کشور رشد اقتصادی سال 92 را منفی 5.4 درصد و بانک مرکزی منفی 5.8 اعلام کردند.
وی تاکید کرد: آمار وسیله ای برای تصمیم گیری های مهم و کلان در کشور است و ما در نظام اسلامی احتیاج به انسان های متقی، خداترس و وطن دوست داریم تا با وارونه جلوه ندادن آمار به کشور ضرر و زیان وارد نکنند.
جلالی با بیان اینکه با آمارسازی از مرزهای صداقت عبور می کنیم، افزود: هر دولتی که می خواهد کار خود را آغاز کند و مسیری را ادامه دهد، باید برنامه داشته باشد، اما نباید آمارسازی کرد؛ برای اینکه نظام اسلامی در برابر مردم پاسخگو است.
وی با اعلام آمادگی مجلس برای کمک به دولت در مسیر حل مشکلات با تصویب قوانین موثر و دقیق گفت: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی می تواند با ارایه گزارش های مشورتی به نمایندگان مجلس آنها را در تصمیم گیری برای رای به لوایح و طرح ها کمک کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٠-١٣٩٢, ١٨:٢٨

   

پر مبحث ترین ها