سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در نشست پاریس مطرح شد؛

لاوروف: ایران باید در کنفرانس ژنو 2 شرکت کند

سرگئی لاوروف در این کنفرانس مطبوعاتی با تاکید بر ضرورت حل بحران سوریه از راه سیاسی و مسالمت آمیز، حضور جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس را مهم و ضروری خواند.
وزیر خارجه روسیه لحظاتی پیش در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه آمریکا و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه بر ضرورت حضور ایران در کنفرانس ژنو 2 تاکید کرد.

به گزارش مهر،عصر امروز سرگئی لاوروف و جان کری وزیران خارجه روسیه و آمریکا به همراه اخضرالابراهیمی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس شرکت کردند.

سرگئی لاوروف در این کنفرانس مطبوعاتی با تاکید بر ضرورت حل بحران سوریه از راه سیاسی و مسالمت آمیز، حضور جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس را مهم و ضروری خواند.

لاوروف گفت : ایران و عربستان باید در مذاکرات ژنو 2 درباره سوریه شرکت کنند.

جان کری هم گفت در دیدار با سرگئی لاوروف، موضوع آتش بس برای ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه را بررسی کرده است.

وی افزود اگر ایران با هدف کمک به موضوع کنفرانس در ژنو شرکت کند، ما از حضور این کشور استقبال می کنیم، اما ایران این هدف را دنبال نمی کند.

اخضرالابراهیمی نیز گفت با نظر بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد که ایران کشوری مهم است، موافقم.

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه تاکید کرد ایران کشوری مهم است و باید در کنفرانس ژنو 2 شرکت کند. همچنانکه دبیرکل سازمان ملل متحد که دعوت نامه های شرکت در کنفرانس ژنو دو را ارسال کرده است، اما توافق درباره مشارکت ایران در کنفرانس، از طریق توافق میان روسیه، آمریکا و سازمان ملل متحد اتخاذ شود و رایزنی ها میان این طرفها ادامه دارد و امیدوارم به تصمیم درست برسیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٠-١٣٩٢, ١۴:١٢

   

پر مبحث ترین ها