سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش لاریجانی به درشت‌گویی آمریکایی ها

آمریکایی‌ها نسبت به سفر وزیر امور خارجه ایران به لبنان و ادای احترام ایشان به عماد مغنیه رفتار نادرستی از خود نشان داده و آن را خجالت‌آور دانستند در حالیکه خودشان در مراسم دفن قصاب صبرا و شتیلا شرکت کرده و به این جنایتکار ادای احترام کردند.
ایسنا: علی لاریجانی در همایش تجلیل از نخبگان و قهرمانان ورزشی سپاه حضرت محمد (ص) تهران با نکوهش اظهارات اخیر مقامات آمریکایی، گفت: جمهوری اسلامی ایران حاضر است جانش را برای حزب‌الله لبنان فدا کند. اگر به حزب‌الله تعدی کنید پشت سر حزب‌الله می‌ایستیم چرا که حزب‌الله افتخار عالم اسلام در برابر رژیم اشغالگر قدس است.

وی با نکوهش اظهارات مقامات آمریکایی نسبت به وزیر امور خارجه ایران، گفت: درشت‌گویی به ایران و وزیر خارجه، تودهنی امت ایران را در پی خواهد داشت چرا که وزیر امور خارجه به مظهر مقاومت و ایستادگی یعنی عماد مغنیه ادای احترام کرده است و جمهوری اسلامی ایران به حزب‌الله لبنان افتخار می‌کند.

رییس قوه مقننه افزود: برخی مصوبات آمریکایی‌های طی سال‌های اخیر هدف قرار دادن نقطه قوت جمهوری اسلامی ایران بود. موضوع هسته‌یی و مساله موشکی ایران عمل بازدارندگی جمهوری اسلامی است. ایران فریب کشورهای غربی مبنی بر تامین امنیت مردم منطقه را نمی‌خورد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه یک مسلمان باید قدرت بازدارندگی داشته باشد، گفت: مسلمانان اهل عدالت و دوری از ظلم هستند اما اهل قدرمتند، اصلا مسلمانان باید بازدارنده باشند. آنان نمی‌توانند جنبه مظلومیت به خود بگیرند. زندگی با عزت نفس به قدرت احتیاج دارد.

وی جهاد را یکی از نیازهای جهان امروز دانست و افزود: برای رخت بر بستن فقر از جامعه اسلامی باید مجاهدت به زندگی مسلمانان وارد شود. موضع برخی از کشورهای پولدار اطراف به گونه‌ای است که با یک تلفن تغییر می‌کند اما موضع جمهوری اسلامی ایران همواره ایستادگی در برابر قلدری آمریکا و زورگویان است.

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به اعضای سپاه و خانواده‌هایشان،‌ گفت: در نهادی عمر صرف می‌کنید که پایه‌های آن بر تقدس فکری استوار است. ویژگی سپاه، احساس مسئولیت نسبت به انقلاب و تکوین آن با جهاد است، خانواده‌های شما باید به شما افتخار کنند.

لاریجانی تاکید کرد: سپاه در جمهوری اسلامی نقش بی‌بدیلی دارد، سپاه رکن مهمی برای استقامت جمهوری اسلامی دارد.

وی تصریح کرد: اگر در زندگی عاشق پیامبر (ص) یا اولیای دین هستیم و به آنان عشق می‌ورزیم نباید این موضوع صرفا لقلقه دهان‌مان باشد‌، بلکه این عشق باید در نفس انسان رسوب کند، درجه معرفت انسان افزایش یابد تا با این ائمه همنشین شویم.

بزرگداشت برای پیامبر و اولیای دین برای فهم جایگاه این عزیزان و بکار بستن سیره آنان در زندگی فردی و اجتماعی‌مان است در این صورت زمینه همنشینی با این اسوه‌های دین به وجود می‌آید.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولیای دین ویترین برای نشان دادن به دیگران نیستند،‌گفت: اولیای دین فقط ویترین برای نشان دادن به دیگران نیستند بلکه در زندگی ما باید ظهور و بروز داشته باشند. نیازهایمان در جهان امروز بیش از گذشته به سبک و راه رسول الله باید باشد.

لاریجانی انحطاط فکری در دنیای امروز را بیش از گذشته دانست و افزود: از هم پاشیدن بنیان خانواده‌ها به دلیل سنت شدن انحطاط فکری دنیای غرب در جوامع اسلامی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٠-١٣٩٢, ٠٨:١٢

   

پر مبحث ترین ها