سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رسایی: 5 سوالم را پس گرفتم

بروز شده : ٣-١١-١٣٩٢, ٠۶:١١    نسخه چاپی    
شاید برخی نمایندگان از ابزارهای نظارتی مانند سوال برای گروکشی استفاده کنند اما در مجموع، قانونگذار که حق سئوال را برای نمایندگان در اصول قانون اساسی گنجانده، منافع این کار را بیش از ضررش دیده است.
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه نمایندگان مجلس در طرح سوال از وزرا به دنبال اصلاح امور هستند گفت: سوالاتم از وزرای ارشاد، صنعت، امور خارجه و دفاع را پس از اصلاح وضعیت و توضیحات‌ آنها پس گرفتم.
حجت‌‌الاسلام حمید رسایی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، با بیان اینکه اکثریت نمایندگان مجلس در طرح سئوال از وزرا به دنبال اصلاح امور هستند، اظهار داشت: شاید برخی نمایندگان از ابزارهای نظارتی مانند سوال برای گروکشی استفاده کنند اما در مجموع، قانونگذار که حق سئوال را برای نمایندگان در اصول قانون اساسی گنجانده، منافع این کار را بیش از ضررش دیده است.
رسایی افزود: بنده تا به حال 11 سئوال از وزرای دولت طرح کرده‌ام که فقط دو سوال به صحن علنی آمده و از پنج سوال نیز انصراف داده‌ام.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: بنده سوالاتی از وزرای ارشاد، صنعت، امور خارجه و دفاع داشتم که با اصلاح وضعیت و توضیحات‌شان، انصراف دادم.

وی تصریح کرد: وزیر دفاع درباره اظهارات ظریف در دانشگاه تهران که در باره توان نظامی آمریکا و ناتوانی دفاعی جمهوری اسلامی ادعاهای غلطی مطرح کرده بود، موضعگیری کرد و به آن به صورت عمومی پاسخ داد که مطالبه بنده هم از وزیر دفاع همین بود.
رسایی خاطرنشان کرد: وزیر خارجه نیز خودش در چند جلسه، سخنان خود در این خصوص را اصلاح کرد و به نوعی پذیرفت که اشتباه کرده و بنده هم اصراری به سوال نداشتم.
نماینده مردم تهران در مجلس متذکر شد: سوالاتم از وزیر اطلاعات، وزیر نفت و وزیر امور خارجه در کمیسیون مطرح شده که در زمان مقتضی به صحن علنی می‌آید.
وی افزود: همچنین برخی نمایندگان از جمله کریمی قدوسی 6 سوال خود از وزیر امور خارجه را به یک سوال که درباره توافق‌نامه ژنو است، کاهش دادند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩٢, ٠۶:١١

   

پر مبحث ترین ها