سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی:حضور ایران در داووس بر ژنو 2 سایه انداخت

بروز شده : ۵-١١-١٣٩٢, ٠٠:١۴    نسخه چاپی    
اگر کسی فکر می کند از بیرون سوریه می تواند برای مردم سوریه تصمیم بگیرد، در اشتباه است. این ملت سوریه هستند که باید برای آینده خود تصمیم بگیرند. شرایط باید برای آینده آماده شود تا در یک انتخابات آزاد خواسته مردم حاکم شود.
رییس جمهوری اسلامی ایران گفت که حضور جمهوری اسلامی ایران در چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس بر کنفرانس ژنو 2 سایه انداخت.
روحانی:حضور ایران در داووس بر ژنو 2 سایه انداخت

به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران شامگاه جمعه پس از سفری دو روزه به سوئیس برای شرکت در اجلاس داووس با استقبال رسمی علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، علی طیب نیا وزیر اقتصاد، محمود گودرزی وزیر ورزش، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی پس از بازگشت از چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد داووس در فرودگاه مهرآباد تهران در جمع خبرنگاران گفت:حضور جمهوری اسلامی ایران در چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس بر کنفرانس ژنو 2 سایه انداخت.

رییس جمهوری افزود: هم در اجلاس داووس و هم سه تا چهار مصاحبه ای که با تلویزیون هایی سوئیس، سی ان ان و یورونیوز داشتیم، انعکاس اخبار و به طور کل اجلاس داووس بر ژنو 2 سایه انداخت.

وی اظهار داشت: در مذاکرات حاشیه ای درباره سوریه به طور مفصل بحث شد ، با چنین اجلاس هایی موضوع سوریه حل و فصل نمی شود.

رییس جمهوری ادامه داد: به رهبران برخی کشورهای اروپایی گفتم که در موضوع سوریه گام اول این است که همه تصمیم بگیرند که با تروریسم مقابله و تروریست ها را از سوریه اخراج کنند.

روحانی اظهار داشت: نکته دوم این است که همه تصمیم بگیرند از لحاظ انسانی به مردم سوریه که امروز مشکلات فراوانی دارند، چه کسانی که داخل سوریه هستند و چه آوارگان، کمک کنند تا بتوانند زندگی بهتری داشته باشند.

رییس جمهوری مساله سوم را این گونه توضیح داد: همه باید تلاش کنیم زمینه مساعدی برای مذاکرات بین معارضان و دولت سوریه برقرار شود و آنها بتوانند برای آینده سوریه تصمیم بگیرند.

وی ادامه داد: اگر کسی فکر می کند از بیرون سوریه می تواند برای مردم سوریه تصمیم بگیرد، در اشتباه است. این ملت سوریه هستند که باید برای آینده خود تصمیم بگیرند. شرایط باید برای آینده آماده شود تا در یک انتخابات آزاد خواسته مردم حاکم شود.

رییس جمهوری به دیدارهای خود با مسئولان در حاشیه اجلاس داووس و گفت و گو درباره موضوع سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: در مباحثاتی که داشتیم آنها نیزهمین اصول را قبول داشتند و فکر نمی کنم با این گونه اجلاس ها موضوع سوریه حل و فصل شود.

سخنرانی در چهل و چهارمین مجمع جهانی اقتصاد در داووس، سخنرانی در جمع مدیران ارشد رسانه های جهانی، سخنرانی در جمع مدیران ارشد شرکت های بزرگ نفتی جهان، سخنرانی در جمع مدیران بنگاه های بزرگ اقتصادی جهان و دیدار با روسای جمهوری سوئیس و آذربایجان، نخست وزیر هلند، رییس کمیسیون اروپایی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی و دبیرکل مجمع جهانی اقتصاد و گفتگو با چندین شبکه تلویزیونی بین المللی از مهمترین برنامه های رییس جمهوری در این سفر ٢ روزه بود.

روحانی را در این محمدجواد ظریف و بیژن زنگنه وزرای امور خارجه و نفت و همچنین حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهور همراهی می کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١١-١٣٩٢, ٠٠:١۴

   

پر مبحث ترین ها