سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون وزیر خارجه: ایران چیزی برای پنهان کردن ندارد

بروز شده : ٧-١١-١٣٩٢, ١١:٠۶    نسخه چاپی    
وی با ابراز خرسندی از توافق هسته ای ژنو ابراز داشت که ایران و فرانسه باید از این فضای جدید برای توسعه رابط دوجانبه بهره برداری نمایند.
معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه اظهار داشت: ایران صداقت خود را در گفتگو ها و اجرای توافق ژنو نشان داده و چیزی برای پنهان کردن ندارد.

مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه با هروه دوشارت وزیر امورخارجه اسبق فرانسه ملاقات ودر خصوص روابط دوجانبه ، مسایل منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کرد.

دوشارت دراین دیدار اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران به دلیل موقعیت ژئوپولتیک ، تاریخ ، تمدن و فرهنگ طولانی موقعیت ویژه ای را داشته و از معدود کشورهایی است که چنین سابقه طولانی را پشت سر خود دارد.

وی با ابراز خرسندی از توافق هسته ای ژنو ابراز داشت که ایران و فرانسه باید از این فضای جدید برای توسعه رابط دوجانبه بهره برداری نمایند.

دوشارت با اشاره به اهمیت حل و فصل بحران سوریه از طریق راه حل سیاسی ، نفش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در حل این موضوع را بسیار هم ارزیابی کرد.

تخت روانچی در این ملاقات از سفر دوشارت به جمهوری اسلامی ایران به عنوان فردی که عرصه سیاسی فرانسه دارای جایگاه است. ابراز خرسندی کرد.

وی در تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوع هسته ای ، بر پایبندی دو طرف بر اجرای مفاد توافق ژنو، ماهیت صلح آمیز و شفاف فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران تحت معاهده ان پی تی و حق هسته ای کشورمان از جمله غنی سازی در ایران تاکید کرد.

معاون اروپا و آمر یکای وزارت امورخارجه اظهار داشت: ایران صداقت خود را در گفتگو ها و اجرای توافق ژنو نشان داده و چیزی برای پنهان کردن ندارد.

وی همچنین بر راه کار سیاسی سوریه و اهمیت عدم حمایت از گروه های افراطی و تروریست تاکید کرد.

در این دیداری همچنین طرفین در خصوص تحولات منطقه ای ، بین المللی و تحولات اتحادیه اروپایی گفتگو و تبادل نظر کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١١-١٣٩٢, ١١:٠۶

   

پر مبحث ترین ها