سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشکیل کمیته بازگشت ایرانیان خارج از کشور در وزارت اطلاعات

بروز شده : ٩-١١-١٣٩٢, ١٢:٠١    نسخه چاپی    
هنر دیپلماسی ، برقراری رابطه با جریان های غیرهمسو ، دفع شر و ضرر آنها و نهایتاً تبدیل تخاصم به تعامل منفعت محور است. لذا دیپلمات ها اگر با جریان مقابل، مثلاً آمریکا وارد مذاکره شوند و جلوی آسیب های بیشتر آن را بگیرند و رفته رفته و حتی در دراز مدت ، دشمنی که همواره خطر جنگ با آن وجود داشت را به یک طرف تجاری تبدیل کنند، کارشان تاریخی و هنرمندانه است. چانه زنی با رقبای قدرتمند ، بسیار ارزشمندتر از چای خوری با دوستان گرمابه و گلستان است.
معاون کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه به «تدبیر» خبر داد گزارش"کمیته بازگشت ایرانیان خارج از کشور"منتشر می‌شود.
قشقاوی به «تدبیر» گفت: دبیرخانه کمیته بازگشت ایرانیان خارج از کشور در وزارت اطلاعات تشکیل شده است و من به عنوان عضو این کمیته در جلسات آنها شرکت می کنم. جلسات به صورت منظم در وزرات اطلاعات تشکیل می شود و وزارت اطلاعات به نتایج خوبی در این زمینه دست یافته است و به زودی گزارش این جلسات منتشر خواهد شد.»

در آبان امسال معاون پارلمانی وزارت امور خارجه از تشکیل کمیته ای برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور خبر داد و گفت:« کميته ای توسط رئيس جمهوری برای بررسی بازگشت ايرانيانی که به دلايل سياسی از کشور خارج شده اند تشکيل می شود». به گفته قشقاوی وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات برای تشکیل این کمیته مامور شده اند.
قشقاوی معاون پارلمانی وزارت امور خارجه همچنین شایعاتی که درباره برخی کارشکنی ها در روند کار این کمیته مطرح شده است را رد کرد و گفت:« هیچ نهادی در کار این کمیته دخالت و کارشکنی نمی کند و این کمیته در حال اجرای دستور رئیس جمهور است.»
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩٢, ١٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها