سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جهانگيري خبر داد:

ارائه گزارش مبارزه با ویژه‌خواری به رئیس‌جمهور

جهانگیری افزود: تمام کارهایی که می‌توان با تحلیل آنها گلوگاه‌های فساد را برطرف کرد شناسایی خواهد شد تا این گلوگاه‌ها بسته شوند.
معاون اول رئیس‌جمهور از ارائه گزارش ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره ویژه‌خواری به روحانی خبر داد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور که برای سفر یک روزه به این شهر عزیمت کرده، در جمع خبرنگاران هدف از این سفر را زیارت حضرت معصومه (س) و دیدار با مراجع و بررسی مشکلات قم عنوان کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص اتمام مهلت یک ماهه رئیس‌جمهور در خصوص مبارزه با ویژه‌خواری اعلام کرد گزارشی در این خصوص تهیه و برای دکتر روحانی ارسال شده اما کارهای دیگری نیز باید در این خصوص صورت گیرد.

جهانگیری افزود: در این دوره اصرار داریم که برای سلامت دستگاه‌های اجرایی یک نظارت درون‌قوه مجریه ایجاد کنیم تا پیشگیری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد که برای تحقق پیشگیری از فساد در دستگاه‌های اجرایی باید سیستم دولت هوشمند ایجاد شود.

مسئول ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به پرونده بابک زنجانی که این‌روزها مطرح است، اظهار داشت: در این پرونده حجم بزرگی از پول‌های ملت در اختیار این فرد بود که بیش از 2 میلیارد یورو یا 8 هزار میلیارد تومان است که در حساب‌های او موجود است و خود وی دستگیر شده و در اختیار قوه قضائیه است.

جهانگیری افزود: تمام کارهایی که می‌توان با تحلیل آنها گلوگاه‌های فساد را برطرف کرد شناسایی خواهد شد تا این گلوگاه‌ها بسته شوند.

وی درباره هماهنگی بین قوای مجریه و قضائیه در خصوص پرونده بابک زنجانی نیز توضیح داد: قوه قضائیه تاکنون انصافا خیلی قوی وارد شده و دستگاه‌های اجرایی نیز موضوع را با قدرت پیگیری می‌کنند.

به گزارش فارس، معاون اول رئیس‌جمهور در پایان ابراز امیدواری کرد که این موضوع به فرجام برسد و این نکته را متذکر شد احتمالا موارد دیگری نیز باشد که اگر باشد، در وقت خود به اطلاع مردم می‌رسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٢, ١١:٠٧

   

پر مبحث ترین ها