سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آيت الله هاشمي:بدنبال هر استبدادي، تندروي و نتيجه آن نيز استبداد ايجاد مي‌شود

مذاكرات با شجاعت مذاكره‌كنندگان ايراني انجام و مورد حمايت مسؤولان ارشد نظام قرار داشته و دارد و حضور هيأت‌هاي اقتصادي و سياسي و شركت‌هاي بين‌المللي بزرگ كشورهاي صنعتي، بيانگر اقدام بزرگي است كه بايد از آن حمايت نمائيم و انتظار ما نيز برخورد صادقانه از سوي طرف‌هاي مقابل مي‌باشد.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: بدنبال هر استبدادي، تندروي و نتيجه آن نيز استبداد ايجاد مي‌شود و اين همان دور باطلي است كه بايد از آن اجتناب كرد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني صبح چهارشنبه در ديدار جمعي از روحانيون و اساتيد حوزه‌هاي علميه قم، مشهد و تهران با تبريك فرا رسيدن ايام دهة مبارك فجر، پيروزي انقلاب اسلامي را نتيجه مجاهدتها و رهبري مدبرانه امام خميني(ره)، پيشتازي روحانيت و همراهي مردم دانست وگفت: پيروزي انقلاب اسلامي اتمام حجت خدا براي روحانيت و جامعه‌اي بود كه گرفتار حكومتي مستبد و ظالم بودند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: انتخاب يك روحاني در انتخابات اخير، بيانگر اعتماد مردم به روحانيت به عنوان معلمان و مروجان ديني است و برپايه همين اعتماد و اطمينان نيز مسئوليت بسيار سنگيني بعهده مسؤولان بويژه روحانيت قرار دارد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با ابراز تأسف از عقب‌ماندگي كشور در 8 سال گذشته و به هدر رفتن سرمايه‌هاي كشور بويژه در بخش‌هاي مشترك نفت و گاز با كشورهاي همسايه و سرمايه‌گذاري‌هاي اساسي، گفت: تغيير مديريت اجرايي كشور بيانگر هوشمندي مردمي است كه بدنبال زندگي بهتر و با نشاط ‌تري هستند و وظيفه ما نيز ايجاد امنيت سياسي، فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي به دور از ظلم، تبعيض و برپايه عدالت و اعتدال براي مردمي است كه پشتوانه اين نظام هستند.

ايشان در ادامه به تشريح چگونگي مذاكرات هسته‌اي و اثرات مثبت آن در اوضاع اقتصادي كشور پرداخت و گفت: مذاكرات با شجاعت مذاكره‌كنندگان ايراني انجام و مورد حمايت مسؤولان ارشد نظام قرار داشته و دارد و حضور هيأت‌هاي اقتصادي و سياسي و شركت‌هاي بين‌المللي بزرگ كشورهاي صنعتي، بيانگر اقدام بزرگي است كه بايد از آن حمايت نمائيم و انتظار ما نيز برخورد صادقانه از سوي طرف‌هاي مقابل مي‌باشد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به چگونگي شكل‌گيري سلفي‌ها و خطرات افراطي‌ها و تندروها براي جهان اسلام اشاره كرد و افزود: بدنبال هر استبدادي، تندروي و نتيجه آن نيز استبداد ايجاد مي‌شود و اين همان دور باطلي است كه بايد از آن اجتناب و در مقابل، با تمسك به قرآن مجيد، تفكر اعتدالي را ترويج كرد و حق مردم براي دخالت در سرنوشت خود را مورد احترام و تكريم قرار داد.

ايشان آية شريفة «وامرهم شورا بينهم» را قاعده‌اي دانست كه تمام زندگاني بشر را دربر مي‌گيرد و همه ائمه و پيامبر (ص) نيز پيرو اين امر بوده‌اند، كه اگر اينگونه عمل شود استبدادي بوجود نخواهد آمد.
در ابتداي اين ديدار حجج‌الاسلام والمسلمين آقايان قابل، واحد و صفري از قم، عجم از مشهد و هادي غفاري و اشرفي‌اصفهاني از تهران به نمايندگي از جمع حاضر با بيان مطالب خويش درخصوص مسائل روز بر ضرورت شكل‌گيري تشكلات مردمي تأكيد كردند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٢, ١١:٢٨

   

پر مبحث ترین ها