سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جهانگیری:حمایت مراجع تقلید سرمایه گرانقدری برای دولت است

سیاست‌های هدفمندی یارانه‌ها هنوز نهایی نشده است و دولت نیز سعی خواهد کرد در افزایش قیمت‌ها به گونه‌ای عمل کند که شاهد حرکت شوک آوری نباشیم.
معاون اول رئیس جمهور حمایت علما و مراجع تقلید از دولت و نظام اسلامی را سرمایه‌ای گرانقدر عنوان کرد و گفت: ما قدر این سرمایه را می‌دانیم.

اسحاق جهانگیری عصر پنج‌شنبه در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی قم که در محل استانداری برگزار شد، در گفتگو با خبرنگاران در خصوص سفر یک روزه خود به قم اظهار داشت: توفیقی برای دولت تدبیر و امید است که هر چند وقت یک بار خدمت مراجع عالیقدر می‌رسند و از پیشرفت کارها گزارش می‌دهند.

وی اظهار داشت: حمایت مراجع عظام تقلید از دولت و نظام اسلامی سرمایه گرانقدری است و نفوذ کلام آنها در بین مردم بسیار راهگشا است که ما قدر این سرمایه را می‌دانیم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: در دیدارهایی که با مراجع تقلید داشتیم در خصوص مشکلات کشور و به خصوص بحث هدفمندی یارانه‌ها توضیحات و گزارشی ارایه شد.

مشکل کمبود منابع در قم

وی با اشاره به برگزاری شورای برنامه ریزی استان در این سفر اظهار داشت: در شورای برنامه ریزی استان قم مسئولان بخش‌های مختلف در استان در خصوص طرح‌هایی که با تنگناهای مالی روبرو بودند گزارشاتی ارایه کردند که البته این طرح‌ها در ردیف بودجه است اما با کمبود منابع روبرو است.

جهانگیری ابراز داشت: برای طرح‌هایی همچون بخش آبرسانی، سلامت، توسعه ضلع شرقی حرم مطهر و طرح های مرتبط با راه تصمیماتی گرفته شد و قرار شد در بودجه سال 92 و 93 این طرح‌ها تأمین اعتبار شوند و با سرعت بیشتری کارها پیش رود.

وی در خصوص تخصیص سبد کالا به مردم نیز اظهار داشت: سبد کالا به گروه‌هایی تعلق خواهد گرفت که در مصوبه هیئت دولت وجود دارد که این افراد عمدتاً از نیازمندان می‌باشند.

در افزایش قیمت‌ها شوک وارد نمی‌شود

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: کسانی که در بررسی‌های دولت اسمشان از قلم افتاده باشد پس از بررسی مجدد سبد کالا به آنها داده می‌شود.

وی در خصوص اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها نیز اظهار داشت: سیاست‌های هدفمندی یارانه‌ها هنوز نهایی نشده است و دولت نیز سعی خواهد کرد در افزایش قیمت‌ها به گونه‌ای عمل کند که شاهد حرکت شوک آوری نباشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٢, ١٨:٢٨

   

پر مبحث ترین ها