سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دیدار معاون وزیر خارجه کره شمالی با ظریف

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٢, ١٧:۵۴    نسخه چاپی    
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر موضع اصولی جمهوری اسلامی در تاکید بر ضرورت خلع سلاح اتمی در سراسر جهان و حق کشورها در بهره‌مندی از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای تاکید کرد.
معاون وزیر امور خارجه جمهوری دموکراتیک خلق کره عصر امروز (دوشنبه) با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص روند توسعه روابط و برخی مسائل مورد اهتمام گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

«ری گیل سونگ» معاون وزیر امور خارجه جمهوری دموکراتیک خلق کره عصر امروز (دوشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص روند توسعه روابط و برخی مسائل مورد اهتمام گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به عزم و اراده تهران برای تداوم روابط پایدار بین تهران و پیونگ یانگ، بر اهتمام متقابل ایران برای توسعه و گسترش بیش از پیش این روابط به خصوص در عرصه اقتصادی تاکید کرد.

وی با اشاره به دیدگاه های مشترک دو طرف در خصوص برخی مسائل بین المللی و منطقه‌ای، تداوم رایزنی و تبادل نظر بین مقامات دو کشور را در این راستا ضروری دانست.

ظریف افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از آرمان وحدت دو کره استقبال و حمایت می‌کند و امیدوار است همه مسائل و سوء تفاهمات در شبه جزیره کره با توسل به شیوه های مسالمت آمیز و از طریق گفت‌وگو و به نفع مردم دو کره و ارتقای وضعیت آنها و در راستای حفظ آرامش و تثبیت ثبات و امنیت در این منطقه حل و فصل شود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر موضع اصولی جمهوری اسلامی در تاکید بر ضرورت خلع سلاح اتمی در سراسر جهان و حق کشورها در بهره‌مندی از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری دموکراتیک خلق کره نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های گرم وزیر امور خارجه کشورش به ظریف، بر اهتمام و توجه ویژه مقامات عالیرتبه کشورش به تحکیم و توسعه روابط با ایران تاکید کرد.

وی با اشاره به روابط خوب دو طرف در شرایط دشوار و سخت گذشته، از مواضع و حمایت‌های انسان دوستانه ایران از مردم کره تقدیر و تشکر کرد و افزود: مردم و دولت کره همواره خواستار موفقیت و سربلندی و پیشرفت روزافزون ایران هستند و از سیاست و رویکرد مسالمت آمیز هسته‌ای ایران حمایت کرده و با اعمال فشارهای سیاسی و اقتصادی بر ایران مخالفت کرده‌اند.

معاون وزیر خارجه کره شمالی همچنین با ارائه گزارشی از اوضاع و شرایط داخلی و خارجی کشورش، سیاست و اقدامات پیونگ یانگ در مسیر وحدت بین دو کره و ایجاد فضای آرام و مناسب در شبه جزیره کره از جمله تسهیل دیدار بین خانواده‌های جدا افتاده در جنگ کره و به خصوص حل و فصل موضوع هسته‌ای از طریق گفت‌وگو و مذاکره را تشریح کرد.
telegram 19dey.com

تگها: ایران, کره شمالی, خلع سلاح هسته ای, ظریف

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٢, ١٧:۵۴

   

پر مبحث ترین ها