سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش عراقچی به اظهـارات احمد توکلـی

بر اساس برنامه اقدام مشترک ژنو، جمهوری اسلامی ایران برای تامین کالاهای مورد نیاز خود به هیچ وجه محدود به خرید و واردات از شرکت یا شرکت‌ها در کشورهای خاصی نیست بلکه طرف‌های مقابل تجاری را تنها خود انتخاب می‌کند.
سید عباس عراقچی درباره برخی اخبار منتشر شده - نامه احمد توکلی به روحانی - درباره جزئیات روند اجرای طرح اقدام مشترک ژنو از جمله اجبار کشورمان به خرید و واردات از کشورهای خاص گفت: ایران برای تامین کالاهای مورد نیاز خود محدود به واردات از هیچ کشور خاصی نیست.

به گزارش ایسنا، این عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان اظهارکرد: محدودیت‌هایی بر اساس تحریم‌های غیرعادلانه در سال‌های گذشته بر تجارت کشورمان تحمیل شده که در چارچوب توافق ژنو بخش قابل توجهی از این تحریم‌ها در حال رفع است.
وی تاکید کرد: بر اساس برنامه اقدام مشترک ژنو، جمهوری اسلامی ایران برای تامین کالاهای مورد نیاز خود به هیچ وجه محدود به خرید و واردات از شرکت یا شرکت‌ها در کشورهای خاصی نیست بلکه طرف‌های مقابل تجاری را تنها خود انتخاب می‌کند.

عراقچی گفت: حفظ استقلال و عزت ملی همواره مهم ترین هدف وزارت امور خارجه، به خصوص در مذاکرات 1+5 بوده است و جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه پیشنهادهایی را که کوچک‌ترین خدشه‌ای به استقلال و عزت کشور وارد کند، را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
علي    19 اسفند 1392 17:35
بهتر بود زماني كه محدودیت‌هایی بر اساس تحریم‌های غیرعادلانه در سال‌های گذشته بر کشورمان تحمیل شدند ايشان اين نامه را مي نوشتند تا آن زمان مشخص مي شد چه بر سر اين ملت آمده كه امروز با دادن امتياز ها تازه به جاي اول باز گرديم ؟ افسوس كه ايشان آن زمان در خواب بودند.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٢, ١۵:۵۴

   

پر مبحث ترین ها