سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتخابات مجلس الکترونیکی می شود

با پیگیری‌ها و تدبیرهایی که انجام شده، قصد داریم انتخابات مجلس بعدی را به صورت کاملا الکترونیکی برگزار کنیم.
عبدالرضا رحمانی‌فضلی گفت: با پیگیری‌ها و تدبیرهایی که انجام شده، قصد داریم انتخابات مجلس بعدی را به صورت کاملا الکترونیکی برگزار کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران درباره فعالیت‌های سیاسی وزراتخانه متبوعش در سال آینده اظهار داشت: در حوزه انتخابات با نظرسنجی و دریافت پیشنهادات از افراد و گروه‌ها قانون انتخابات را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه امسال مقدمات انجام انتخابات کامل الکترونیکی کلید خواهیم زد و با توجه به اینکه ۲ سال به انتخابات مجلس باقی مانده فرصت کافی در این خصوص داریم، تصریح کرد: ما جلسات کارشناسی را گذاشته‌ایم و از کارشناسان آی‌تی در این خصوص بهره می‌گیریم؛ از شورای نگهبان و مجلس نیز حتما نماینده درخواست می‌کنیم.

وی بر همین اساس به تدابیر لازم برای زیرساخت‌ها در این زمینه اشاره و تصریح کرد: در این صورت انتخابات مجلس دهم را کاملا الکترونیکی برگزار می‌کنیم تا هم سرعت، دقت و هم شفافیت بالا رود.

رحمانی‌فضلی همچنین به قانون احزاب اشاره و اضافه کرد: امیدواریم با جلساتی که در این صورت گرفته می‌شود اوایل سال جمع‌بندی صورت گرفته و پیش نویس را تقدیم کنیم.

وزیر کشور همچنین در رابطه با خانه احزاب نیز گفت: مقرر شد دوستان مجمع را تشکیل دهند و هیأت مدیره را انتخاب نمایند و فعال کردن خانه احزاب در سال 93 جز برنامه‌های ما خواهد بود.

وی در پاسخ به سؤالی مینی بر اینکه گرچه شما تشکیل خانه احزاب را به خود آنها واگذار کرده‌اید، اما به نظر می‌رسد احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب به وفاق نرسیده‌اند، گفت: اختلاف بین احزاب، طبیعت کار آنهاست، البته احزاب نباید بر مسائل صنفی خود اختلاف داشته باشند، اداره خانه احزاب تابع ضوابطی است که آنها اگر با این موضوع مشکلی دارند می‌توانند ضوابط را تغییر دهند و اگر می‌خواهند تغییراتی بوجود آورند باید مجمع عمومی تشکیل دهند.

وی ادامه داد: در جلساتی که با حضور افراد اصلاح‌طلب و اصولگرا داشتم اختلافی در این رابطه بین آنها ندیدم و این موضوع تصویب شد که مجمع و هیأت مدیره خود را تشکیل دهند.

وی در پاسخ به سوالی درباره آزادی 5 مرزبان ربوده شده نیز خاطرنشان کرد: ما این گروگان‌ها را مثل فرزندان خود می‌دانیم و حسم این است که جز خانواده ما هستند؛ فعالیت لازم را انجام داده‌ایم و مسائل مربوط به امنیتی، نظامی و انتظامی تا جایی که مقدور بوده صورت گرفته است.

رحمانی‌فضلی تاکید کرد: هم وزارت خارجه و هم کسانی که در پاکستانی‌ها نفوذ داشته اند مذاکرات انجام دادند آن‌ها ابتدا بحث گروگان‌گیری را کتمان می‌کردند اما ما گفتیم که آدرس‌ها و ردها را می‌دانیم؛ مسئولان کشور همچون رئیس مجلس و رئیس جمهور و وزارت خارجه در این راستا اظهارنظر کرده و پیگیری صورت گرفته است؛ امیدواریم شرایط به گونه‌ای پیش برود که شاهد خبر خوش باشیم.

وی همچنین در رابطه با نقش سازمان ملل در این خصوص گفت: اینکه سازمان ملل پیگیر چنین مباحثی باشد جز وظایف آنهاست اما تا امروز حرکتی از آنها ندیده‌ایم.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوالی در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز خاطرنشان کرد: انشاءالله وزارت کشور پرچمدار بحث اقتصاد مقاومتی می‌شود؛ مواردی که مدنظر رهبری است باید در پهنه استان‌ها رخ دهد و استان‌های ما دارای شرایط مناسب طبیعی، اقتصادی، مالی و همچنین نیروی انسانی مدیر و ماهر هستند.

وزیر کشور ادامه داد: نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی ما که مبتنی بر روش تمرکزگرا در استان‌ها بوده‌اند، اجازه چنین کارهایی را به استان‌ها نداده، بنابراین باید در این مسیر تلاش‌های لازم را انجام داد.

وی تأکید کرد: هسته اصلی سیاستی که مقام معظم رهبری در این راستا ابلاغ کرده‌اند، ایجاد توازن و تعادل در کل کشور است، توسعه‌محوری در همه برنامه‌های ما مدنظر قرار گرفته و ما به دنبال این هستیم که این موضوع را در کالبد استان‌ها حلول دهیم و اولین جلسه سال 93 را به این موضوع اختصاص می‌دهیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٢-١٣٩٢, ١٩:٣٣

   

پر مبحث ترین ها