سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیام نوروزی ظریف به ایرانیان مقیم خارج از کشور

بروز شده : ١-٠١-١٣٩٣, ١٢:١۵    نسخه چاپی    
مردم تمدن ساز ایران در هر کجای دنیا که باشند با آیین نوروز بهم پیوند خورده و به سرزمین کهن، هویت ایرانی، اسلامی و تاریخی خود افتخار می کنند.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی به ایرانیان مقیم خارج از کشور، آغاز سال جدید و عید نوروز را تبریک گفت.

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، متن پیام محمد جواد ظریف به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد/عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد

هموطنان گرامی مقیم خارج از کشور

نوروز با ارزش ترین میراث معنوی ایرانیان، پیام آور مهر، صلح و دوستی و همچنین هدیه تمدن و فرهنگ غنی باستانی ایران به جهانیان است.

مردم تمدن ساز ایران در هر کجای دنیا که باشند با آیین نوروز بهم پیوند خورده و به سرزمین کهن، هویت ایرانی، اسلامی و تاریخی خود افتخار می کنند.

سالی که گذشت شاهد مشارکت و همکاری همه جانبه ایرانیان عزیز مقیم خارج از کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بودیم که شادی و بهروزی و افتخارات بزرگی را برای ملت بزرگ ایران به ارمغان آورد.

با اغتنام از فرصت و در آستانه سال نو، با تبریک خجسته نوروز باستانی، از درگاه خداوند یکتا آرزومندم که سال نو و همه روزها و سال های ایران و ایرانیان را سرشار از بهروزی و سربلندی بیشتر ساخته تا در سایه تدبیر، امید و همدلی روزافزون شاهد شکوفایی و سرافرازی بیش از پیش ملت بزرگ ایران در تمامی عرصه های جهانی باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠١-١٣٩٣, ١٢:١۵

   

پر مبحث ترین ها