سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایران هتک حرمت بقاع اویس قرنی و عمار یاسر را شدیدا محکوم کرد

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩٣, ١١:٣٧    نسخه چاپی    
مرضیه افخم خواستار عکس العمل نهادها و سازمان های بین المللی از جمله سازمان همکاری اسلامی و سازمان ملل متحد در قبال این گونه حرکت های افراطی، ضد فرهنگی و خلاف موازین بین المللی شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدامات اخیر گروهک تروریستی داعش در هتک حرمت بقاع متبرکه اویس قرنی و عمار یاسر، صحابه پیامبر اکرم (ص) و امیرالمومنین (ع) توسط این گروه تروریستی را شدیداً محکوم کرد.

به گزارش ایرنا،مرضیه افخم خواستار عکس العمل نهادها و سازمان های بین المللی از جمله سازمان همکاری اسلامی و سازمان ملل متحد در قبال این گونه حرکت های افراطی، ضد فرهنگی و خلاف موازین بین المللی شد.

وی گفت: واکنش جامعه بین المللی و محکومیت این اقدامات، گام نخست در ایفای مسئولیت نسبت به صیانت از مقدسات ادیان الهی و جلوگیری از تکرار این قبیل اقدامات افراط گرایانه و کور است.

یک گروه تروریستی تکفیری که خود را دولت اسلامی درعراق و شام (داعش) می خواند، مقام های عمار یاسر و اویس قرنی از بزرگان صدر اسلام را در شهر الرقه در شرق سوریه تخریب کردند.

همچنين سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نسبت به بیانیه اخیر اجلاس بیست و پنجم سران اتحادیه عرب درباره جزاير سه گانه ايراني واکنش به خرج داده و مالکیت ایران بر این جزایر را امری اجتناب‌ناپذیر دانست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩٣, ١١:٣٧

   

پر مبحث ترین ها