سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تجمع مقابل سفارت پاکستان به دلیل حضور پلیس برگزار نشد/تصاویر

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩٣, ١٨:۵١    نسخه چاپی    
به دنبال انتشار خبر شهادت جمشید دانایی فر یکی از مرزبانان ایرانی که توسط گروهک تروریستی جیش العدل گروگان‌گرفته و سپس اعدام شده است، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی تصمیم گرفتند ساعت 15 امروز 7 فروردین‌ماه مقابل سفارت پاکستان در تهران تجمع داشته باشند که این تجمع تشکیل نشد.
در پی فراخوان برخی شبکه‌های اجتماعی برای تجمع امروز در مقابل سفارت پاکستان در تهران، عده‌ای که قصد تجمع در معابر اطراف سفارت را داشتند با تذکر پلیس محل را ترک کردند.

قرار بود این تجمع برای مطالبه آزادی مرزبانان ربوده شده ایرانی انجام شود. به گفته مقامات ایرانی، ربایندگان مرزبانان ایرانی هم اکنون در خاک پاکستان قرار دارند.

به گزارش ایسنا، حدود 130 نفر حوالی ساعت 15 امروز به صورت پراکنده در معابر اطراف سفارت پاکستان در تهران قصد تجمع داشتند که با حضور عوامل کلانتری، محل را ترک کردند و مشکل خاصی گزارش نشده است.
تجمع مقابل سفارت پاکستان به دلیل حضور پلیس برگزار نشد/تصاویر


تجمع مقابل سفارت پاکستان به دلیل حضور پلیس برگزار نشد/تصاویر


تجمع مقابل سفارت پاکستان به دلیل حضور پلیس برگزار نشد/تصاویر


گروهک تروریستی جیش العدل چندی است که 5 مرزبان ایرانی را گروگان گرفته است و چند روز پیش اعلام کرد که اولین مرزبان ایرانی جمشید دانایی فر را به شهادت رسانده است.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن انتقاد از دولت پاکستان، خواستار اقدام فوری این کشور در خصوص آزادی مرزبانان ایرانی شده است.
telegram 19dey.com
سعید    8 فروردین 1393 01:55
دولت و ملت ایران خیلی نجیب هستند. همین چندماه قبل بود که شماری فریب خورده از جریانهای وهابی و تکفیری با بهانه های واهی مقابل کنسولگری ما در کراچی تظاهرات علیه ایران به راه انداختند و چندان مقابله و ممانعتی نیز توسط پلیس پاکستان با آنها نشد.حتی برخی مطبوعات پاکستانی هم به این اعتراضها دامن زدند و نمایندگی های فرهنگی ایران را تهدید کردند. امیدواریم مسئولان جمهوری اسلامی ایران با درایت و تدبیر و قاطعیت و جدیت، آزادی مرزبان های به گروگان گرفته شده را پی گیری کرده و به نتیجه برسانند. متاسفانه ما هنوز نتوانسته ایم اقدامات حقوقی موثری برای پی گیری شهادت شهیدان صادق گنجی و سید محمد علی رحیمی نمایندگان فرهنگی ایران در لاهور و مولتان(به دست سپاه صحابه) انجام دهیم. همچنین آتش زدن محل پیشین خانه فرهنگ و کتابخانه اقبال متعلق به ایران در لاهور هنوز در هاله ای از ابهام مانده و مالکیت آنجا را از دست ایران خارج کرده اند. ملت ایران همواره برای حفظ وحدت و همبستگی اسلامی با این حوادث با شکیبایی برخورد کرده است اما انتظار این است که مسئولان امنیتی و سیاسی فکری اساسی کنند و دشمنان پلید دو ملت مسلمان ایران و پاکستان را ناکام و توطئه های آنان را خنثی نمایند.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩٣, ١٨:۵١

   

پر مبحث ترین ها