سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار سیستان و بلوچستان: مرزبانان ایرانی در اختیار نیروهای مردمی قرار گرفته‌اند

اطلاعاتی که ما در دست داریم حکایت از شهادت درجه‌دار این گروه 5 نفره به نام جمشید دانایی‌فر دارد، گروهک تروریستی هم با صدور اعلامیه این مسئله را تایید کرده است اما هنوز در این زمینه تردید وجود دارد؛ تا جنازه را تحویل مسئولان کشور ندهند پیش‌بینی قطعی نمی‌توان داشت.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اطلاعاتی که ما در دست داریم حکایت از شهادت "دانایی‌فر" دارد اما تا جنازه را تحویل مسئولان کشور ندهند پیش‌بینی قطعی نمی‌توان داشت، گفت: مرزبانان ایرانی در اختیار نیروهای مردمی قرار گرفته‌اند.

به گزارش تسنیم، علی اوسط هاشمی امروز در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سال 93 که در محل سالن اجتماعات استانداری این استان برگزار شد، پیرامون مسائل مختلف استان سیستان و بلوچستان و آخرین اقدامات انجام شده در ارتباط با آزادی 5 مرزبان ربوده شده ایرانی توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل به ایراد سخن پرداخت.

مرزبانان ایرانی در اختیار نیروهای مردمی قرار گرفته‌اند

استاندار سیستان و بلوچستان در ابتدای سخنانش با اشاره به موضوع مرزبانان ایران گروگان‌ گرفته‌شده اظهار کرد: اخبار بسیار خوشحال کننده‌ای در راه است؛ باید اعلام کنم که مرزبانان گروگان‌ گرفته‌شده از دست تروریست‌ها خارج و در اختیار نیروهای مردمی که فعالیت دو سویه و همسویه و نیت خیرخواهانه دارند، قرار گرفته‌اند.

وی افزود: در تلاش هستیم تا طریقی را برای تحویل این مرزبانان در یکی از نقاط مرزی به کشور مهیا سازیم.

تا زمانی که مرزبانان در جغرافیای کشور قرار نگیرند مسئولیت جانی آن‌ها برعهده کشور مقابل است

اوسط هاشمی خاطرنشان کرد: اطلاعات شتاب‌زده و غیر منطقی در روند آزادی گروگان‌ها خلل ایجاد می‌کند و درخواست می‌شود رسانه‌ها برای سرعت، امنیت جانی ربوده شدگان را در نظر گرفته و به درستی تدبیر کنند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که مرزبانان در جغرافیای کشور قرار نگیرند مسئولیت جانی آنها برعهده کشور مقابل است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه متاسفانه از نظر جامعه‌شناختی نگاه به اخبار منفی در منطقه قوی‌تر است که باید این نوع نگاه و بینش اصلاح شود، گفت:‌ سیستان و بلوچستان دارای یک پنجم مرز مشترک بوده به گونه‌ای که از کل 9 هزار کیلومتر خط مرزی یک هزار و 100 کیلومتر در این استان قرار دارد.

اوسط هاشمی خاطرنشان کرد: در استانی به پهناوری سیستان و بلوچستان با این گستردگی احتمال هرگونه حادثه‌ای وجود دارد، این منطقه همانند دریایی است که امکان دارد هر لحظه در نقطه‌ای از آن حادثه‌ای رخ دهد.

در نقاط هم مرز در حال تامین امنیت 3 کشور هستیم

وی افزود: این استان در مجاورت دو کشوری قرار دارد که حکومت مرکزی در نقاط مرزی کنترل مطلوبی ندارند، ما در حقیقت در نقاط هم مرز در حال تامین امنیت 3 کشور هستیم، به هرحال باید دید را بالا برد و نیروهای امنیتی و مرزبانی ضریب هوشیاری خود را افزایش دهند تا حوادث سوء واقع نشود و هزینه‌های این‌چنینی برای کشور ایجاد نکند.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه سخنانش با بیان اینکه نمی‌شود تدبیر قطعی کرد که در مرز هیچگونه اتفاق سوئی رخ ندهد، اظهار کرد: باید مدیریت شود تا چالش‌ها و آسیب‌ها به حداقل کاهش یابد، باید با عناصر موثر و سازوکارهای مفید و افزایش توان اطلاعاتی و مردم‌محور تبعات امنیتی منطقه را کاهش داد.

وی اضافه کرد: چالش‌های امنیتی و بحران‌سازها همواره هستند و وجود دارند، باید با یک اراده و خردجمعی عمومی و ملی همانگونه که سایر هجمه‌ها را دور کردیم به این مسئله هم فائق شویم.

تردید استاندار سیستان و بلوچستان در شهادت "جمشید دانایی‌فر"/ تا زمان تحویل جنازه، نمی‌توان پیش بینی قطعی داشت

اوسط هاشمی در ادامه در ارتباط با موضوع شهادت جمشید دانایی فر یکی از مرزبانان ایرانی گروگان گرفته شده از سوی گروهک تروریستی جیش‌العدل گفت: اطلاعاتی که ما در دست داریم حکایت از شهادت درجه‌دار این گروه 5 نفره به نام جمشید دانایی‌فر دارد، گروهک تروریستی هم با صدور اعلامیه این مسئله را تایید کرده است اما هنوز در این زمینه تردید وجود دارد؛ تا جنازه را تحویل مسئولان کشور ندهند پیش‌بینی قطعی نمی‌توان داشت.

وی افزود: بین این گروهک تروریستی اختلاف افتاده است به‌گونه‌ای که شخص عبدالرئوف ریگی در مصاحبه‌ای اعلام کرده ما موافق کشتن دانایی‌فر نبودیم؛ این نشان از اختلاف این گروه بر سر اعدام وی دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد: از تمام ظرفیت‌ها و ابزار موثر برای آزادی مرزبانان استفاده شده و نهایت تلاش صورت گرفته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠١-١٣٩٣, ١۶:۴٢

   

پر مبحث ترین ها