سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمانو: ایران مفاد تفاهم‌نامه هسته‌ای را اجرا و با بازرسان همکاری می کند

ایران در قالب تفاهم‌نامه هسته‌ای باید به سوالات آژانس درباره برخی فعالیت‌های آن که غرب نسبت به ماهیت آن مشکوک است، پاسخ دهد.
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای می‌گوید که ایران با بازرسان این نهاد بین‌المللی در تحقیق پیرامون سوال‌هایی که درباره چاشنی انفجاری وجود دارد، همکاری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ایران در اواخر سال گذشته متعهد شد که امکان دسترسی بیشتر به سایت‌های مربوط به برنامه هسته‌ای خود را برای بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای فراهم سازد و اطلاعات بیشتری را درباره برنامه‌های هسته‌ای خود در اختیار آژانس قرار دهد.

اکنون یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، می‌گوید که ایران در حال اجرا کردن مفاد تفاهم‌نامه هسته‌ای است که اوایل آذر ماه گذشته منعقد شد.

ایران در قالب تفاهم‌نامه هسته‌ای باید به سوالات آژانس درباره برخی فعالیت‌های آن که غرب نسبت به ماهیت آن مشکوک است، پاسخ دهد.

رویترز می‌نویسد که انتظار می‌رود ایران تا نیمه ماه مه (ماه آینده میلادی) اطلاعات لازم درباره توسعه احتمالی چاشنی‌های انفجاری الکتریکی (مشهور به چاشنی‌های انفجاری بریج وایر) را که به ساخت بمب هسته‌ای کمک می کند، به آژانس ارائه کند.


وی همچنین تاکید کرده است که ایران مفاد تفاهم‌نامه هسته‌ای را طبق برنامه‌ریزی اجرا می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠١-١٣٩٣, ٢٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها