سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حداد عادل: همه افراد حتی حامیان موسوی برای آبادانی کشور کمک کنند

وي بيان كرد: صحبت ما روشن است و ما مي خواهيم كشور آباد شود و اين موضوع منافاتي با اعتدال ندارد بر اين اساس متعقديم كشور دوران سختي را مي گذراند و همه افراد حتي آنهايي كه به موسوي راي دادند اما با بصيرت و مومن هستند بيايند و براي آباداني كشور كمك كنند و نظر بدهند كه اين همان اعتدال است.
مشاور عالي مقام معظم رهبري گفت: بايد مراقب باشيم كه اعتدال امروز بازگشت به سال 78 نباشد و تعبير درستي از اعتدال داشته باشيم.

به گزارش روزنو، غلامعلي حداد عادل، در جمع شوراي نخبگان استان يزد اظهار داشت: عده اي مي خواهند جريان فتنه را بي تفاوت جلوه دهند و علاقه اي ندارند كسي در اين باره صحبتي به ميان آورد اما صحبت در اين زمينه منافاتي با اعتدال ندارد.

وي بيان كرد: صحبت ما روشن است و ما مي خواهيم كشور آباد شود و اين موضوع منافاتي با اعتدال ندارد بر اين اساس متعقديم كشور دوران سختي را مي گذراند و همه افراد حتي آنهايي كه به موسوي راي دادند اما با بصيرت و مومن هستند بيايند و براي آباداني كشور كمك كنند و نظر بدهند كه اين همان اعتدال است.

تلاش كنيم فضا تند نشود و اصل اعتدال را درك كنيم

حداد عادل تصريح كرد: اما بايد تلاش كنيم كه فضا تند نشود و اصل اعتدال را بفهميم و درك كنيم نه اينكه اعتدال امروز نيز بازگشت به سال 78 باشد.

رئيس فراكسيون اصولگرايان مجلس در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ملاقاتهاي خانم اشتون در ايران اظهار داشت: كميسيون امنيت ملي مجلس در حال كار است و به دنبال آن است كه ببيند چه كساني براي انجام اين ملاقات ها هماهنگي كرده و كم كاري از كجا صورت گرفته است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مسئله امر به معروف و نهي از منكر اظهار داشت: امر به معروف و نهي از منكر مستلزم برخورد است اما بايد ديد كه قانون در اينجا چه مي تواند بكند و ما از قانون در امر به معروف چه مي خواهيم.

حداد عادل عنوان كرد: نظر رهبري از ابتداي رهبري ايشان اين بود كه امر به معروف از حيطه زباني خارج نشود چون اگر از محدوده تذكر خارج شود، معلوم نيست به كجا كشيده مي شود.

وي تصريح كرد: منظور ايشان اين نيست كه ما از كنار منكري كه مي بينيم بي تفاوت بگذريم زيرا وقتي امر به معروف همگاني شد و همه تذكر دادند، مطمئن باشيد كسي كه عقب نشيني مي كند، عامل به منكر است.

اگر بهترين قانون در زمينه امر به معروف تدوين شود اما معتقد به اجراي آن نباشيم اثرگذار نخواهد بود

حداد عادل خاطرنشان كرد: بايد امر به معروف را غيرتمندانه و با ايمان انجام داد و از اينكه ديگران از آن خشنود نباشند، نهراسيم و اگر اين عمل با ايمان و همگاني انجام شود، نيازي به قانونگذاري در اين زمينه نخواهد بود زيرا اگر بهترين قانون را هم بگذاريم، اما معتقد و مومن به اجراي كامل آن نباشيم، تاثيري نخواهد داشت.

وي در مورد موسيقي نيز عنوان كرد: بايد مصاديق ترويج موسيقي را مشخص كنيم زيرا اگر در موسيقي وارد نشويم، افرادي اين كار را به دست مي گيرند كه اعتقادي به حلال و حرام بودن موسيقي ندارند و در اين راستا با مشكل مواجه مي شويم.

حداد عادل يادآور شد: سرود جمهوري اسلامي نيز با موسيقي همراه است بنابراين بايد مصاديق ترويج موسيقي را مشخص كنيم و با اباهه گري و لاابالي بودن در اين زمينه مخالف هستيم.

مهندسي فرهنگي نيازمند كار هماهنگ است/ مانند اركستر ناهماهنگ عمل كرده ايم

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به انجام كار فرهنگي اظهار داشت: دستگاه هاي مسئول و مديران و فعالان فرهنگي بايد براي يك هدف مشخص كار كنند و كار آموزش و پرورش، صدا و سيما، دانشگاه، تربيت بدني و ... همه يك نگاه و هدف مشخص داشته باشند.

حداد عادل خاطرنشان كرد: اما آنچه طي اين سالها شاهد آن بوده ايم،‌ اين است كه متاسفانه در كشور ما در كار فرهنگي همه مانند يك اركستر نامنظم و نا هماهنگ عمل كرده اند.

وي تصريح كرد: براي مهندسي فرهنگي بايد هماهنگ باشيم و كار هر دستگاه، مكمل كار دستگاه ديگر باشد نه خنثي كننده آن.

مشاور عالي مقام معظم رهبري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به موضوع هسته اي اظهار داشت: هنوز نتيجه گيري در اين زمينه زود است اما آنچه مسلم است، ايران از حقوق خود عقب نشيني نمي كند.

وي تصريح كرد: اگر حق ايران را به رسميت نشناختند و قبول نكردند كه ما سلاح هسته اي نمي سازيم، با يك تجربه جديد موضع گيري خواهيم كرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠١-١٣٩٣, ١٧:٠۶

   

پر مبحث ترین ها