سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی جبهه پیروان: تفکر احمدی‌نژاد جایگاهی در کل نظام ندارد

این‌که ما مذاکره کردیم به خاطر فشارها و تحریم‌ها نیست، بلکه ما این مذاکره را از سر عزت و رسیدن به منافع کشورمان انجام دادیم و با آنکه به برخی از طرف‌های مقابل اعتمادی نداریم، ولی نقض تعهد نخواهیم داشت.
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: تفکر احمدی‌نژاد در کل نظام جایگاهی ندارد که بخواهد قدرتی را کسب کند.

به گزارش ایسنا، کمال ‌الدین سجادی در نشستی خبری با تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های جبهه پیروان خط امام و رهبری در سال 93 و همچنین نامگذاری سال 93 با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ، گفت: این نامگذاری‌ها نقشه راه و هدفگذاری استراتژیک برای مسئولان و آحاد جامعه است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب پیش از پایان سال 92،‌ گفت: جبهه پیروان خط امام و رهبری به استقبال این نامگذاری رفته و در جبهه کمیته اقتصاد مقاومتی تشکیل شده و از تشکل‌های عضو خواسته شده که نماینده مطلع خود را برای عضویت در کمیته معرفی کنند.

وی گفت: این کمیته به ریاست آقای کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار مشغول به کار است و نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

سجادی با بیان این‌که اقتصاد مقاومتی باید متکی بر مردم باشد و ما زیرساخت‌های این موضوع را در کشور دارا هستیم، گفت: البته این موضوع باید با رویکرد دانش‌بنیان و عدالت‌محور که در برگیرنده عدالت اقتصادی و اجتماعی است دنبال شود.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: هدف از اقتصاد مقاومتی این نیست که فقر تقسیم شود، بلکه هدف از آن افزایش تولید و سرمایه ملی با تکیه بر توانمندی‌های داخلی است.

وی با بیان این‌که اقتصاد و فرهنگ لازم و ملزوم یکدیگرند، در بخش دیگری از صحبت‌های خود خبر داد که تعداد تشکل‌های عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری از 14 عضو به 17 عضو افزایش پیدا کرده و به تازگی حزب فاطمیون به دبیرکلی خانم رحیمی، جمعیت اسلامی فرهنگیان به دبیرکلی مسلم میرزاپور و جمعیت جوانان متحد اسلامی به دبیرکلی میثم نیکفر به این جبهه اصولگرا اضافه شدند.

سجادی ادامه داد: تشکل‌های دیگری نیز هستند که تقاضای عضویت در جبهه را داشتند و ما در حال بررسی این تقاضا هستیم و باید گفت جبهه در حال وسیع‌تر شدن است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری همچنین با بیان این‌که یکی دیگر از راهبردهای جبهه پیروان خط امام و رهبری در سال 93، تقویت جبهه پیروان است، گفت: تحزب در ایران مشکل دارد از جمله اینکه احزاب از نظر مالی و بودجه دارای مشکلاتی هستند. یک زمانی برخی از دولت‌ها یارانه‌هایی را به احزاب می‌دادند ولی اکنون قطع شده و این مشکل مالی باعث افت فعالیت حزبی در ایران شده است.

سجادی با بیان این‌که جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌خواهد احزاب و تشکل‌های عضو خود را تقویت کند، گفت: در این راستا هیات رییسه جبهه با شورای مرکزی برخی از احزاب عضو تاکنون دیدار داشته و نقاط قوت و ضعف این احزاب و مشکلات آنها را بررسی کرده است.

وی همچنین با بیان این‌که جبهه همواره منادی وحدت و انسجام در جریان اصولگرا بوده، به ارتباط این تشکل با جامعتین اشاره کرد و گفت: ما ارتباط ارگانیک و سنتی با جامعتین داریم و خدمت مراجع همواره می‌رسیم و نظرات کارشناسی آنها را کسب می‌کنیم.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: جبهه معتقد است با وجود اختلاف سلیقه‌ای که در جریان اصولگرا وجود دارد باید اصولگرایان انسجام خود را حفظ کنند و نباید فرصتی که دارند را از دست بدهند.

سجادی همچنین گفت: در جبهه ما مباحثی داشتیم که با تشکل‌های اصولگرا و جامعتین در راستای وحدت اصولگرایان گفت‌وگوهایی را داشته باشیم.

وی همچنین به همایش‌های فصلی و استانی این جبهه در سال 93 اشاره کرد و گفت: یکی از ایراداتی که به جبهه پیروان خط امام و رهبری بعضا گرفته می‌شود این است که معدل سنی در تشکل‌های عضو جبهه بعضا بالاست به همین خاطر ما تلاش کرده‌ایم که از نیروهای جوان عضوگیری بیشتری کنیم و در مجمع عمومی جامعه اسلامی کارمندان که من خود دبیرکل آن هستم قصد داریم که نیروهای جوان بیشتری را وارد حزب کنیم.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری همچنین در مورد موضع جبهه پیروان خط امام و رهبری در مورد دولت یازدهم نیز گفت: دولت یازدهم به ریاست آقای روحانی برآمده از آرای ملت ایران است و مردم ایران در سال گذشته با مشارکت خود حماسه سیاسی را رقم زدند و ما به دلیل اینکه این دولت برآمده از آرای مردم است و مورد تنفیذ مقام معظم رهبری قرار گرفته از آن حمایت می‌کنیم.

وی گفت: ما از سیاست‌های دولت که در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری است و همچنین سیاست‌هایی که موجب رفع نیازهای مردم و ارتقای وضعیت نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه داخلی و خارجی می‌شود حمایت می‌کنیم که این حمایت از مذاکرات هسته‌ای گرفته تا سیاست‌های اقتصادی و ... را در بر می‌گیرد.

سجادی گفت:‌ البته حمایت ما از دولت بی‌قید و شرط و نامحدود نیست و اگر ببینیم برخی از خط مشی‌ها و روش‌ها با سیاست‌های کلان نظام و آنچه که مقام معظم رهبری مطرح کردند انطباق ندارد انتقادات دلسوزانه و منصفانه خود را همراه با پیشنهاد به نحوی مقتضی از جمله از طریق نامه محرمانه یا نامه معمولی و همچنین مصاحبه عنوان می‌کنیم.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به انتقادات این جبهه در مورد برخی از انتصابات در وزارت علوم و همچنین در برخی از دانشگاه‌ها و ادارات، گفت: رییس‌جمهور در فرمایشات خود گفته‌اند که ما در انتصابات از نیروهای زبده و کسانی که معتقد به نظام هستند جدا از گرایشات حزبی و تشکیلاتی استفاده می‌کنیم ولی سوال ما در حال حاضر این است که چرا برخی از انتصابات در وزارت علوم و همچنین برخی از دانشگاه‌ها و ادارات باید از گرایش خاصی باشد چیزی که ممکن است به نفع مردم و نظام نباشد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در ارتباط با مسائل فرهنگی، گفت: مخاطب مقام معظم رهبری در این ارتباط فقط مردم نیستند و مجریان فرهنگی از جمله در آموزش و پرورش، وزارت ارشاد، صداوسیما و دانشگاه باید به این دغدغه‌ها توجه کنند و در راستای آن تلاش کنند.

سجادی با بیان این‌که موضوعی که به گفتمان انقلاب اسلامی در عرصه فرهنگ خدشه وارد کند مورد پذیرش نیست، گفت: قصد ما تخریب و یا تضعیف نیست، بلکه قصد ما اصلاح و رفع دغدغه‌هایی است که در عرصه فرهنگی وجود دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مذاکرات هسته‌ای،‌ گفت: از مذاکرات و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حمایت کامل داریم؛ چرا که معتقدیم این تیم با الهام از فرمایشات رهبری و هدایت‌های ایشان در حال حرکت و پیشبرد امور است و معتقدیم که این تیم متشکل از دیپلمات‌های باسابقه، کارآمد و هوشمند و با انگیزه بالا برای خدمت به کشور هستند، کسانی که از تجربه متراکم دیپلماسی، کارشناسی و علمی برخوردارند و زبان طرف مقابل را خوب می‌دانند و می‌فهمند و می‌توانند سیاست‌های نظام را به خوبی برای آنها تشریح کنند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان این‌که ما برای آنها آرزوی موفقیت داریم، گفت: نکته مهم در این زمینه این است که پیروزی انقلاب اسلامی به کشور ما عزت داد و دستاوردهای انقلاب و پیشرفت‌های علمی باعث عزت مردم و کشور شد.

سجادی گفت: ما این انتظار را از تیم مذاکره‌کننده داریم که در مقابل روحیه استکباری و زیاده‌خواهی طرف مقابل به ویژه مسئولان آمریکایی صلابت اسلامی و انقلابی خود را حفظ کنند.

وی گفت: شاید یکی از نتایج این مذاکرات عدم اعتماد به برخی از سیاست‌های آمریکاست؛ چرا که آنها در مذاکرات یک چیزی را می‌گفتند ولی در بیرون چیز دیگری و متاسفانه لحن آمرانه به کار می‌گیرند که مورد قبول نیست و باید آنها با ملت ایران احترام‌ آمیز برخورد کنند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: این‌که ما مذاکره کردیم به خاطر فشارها و تحریم‌ها نیست، بلکه ما این مذاکره را از سر عزت و رسیدن به منافع کشورمان انجام دادیم و با آنکه به برخی از طرف‌های مقابل اعتمادی نداریم، ولی نقض تعهد نخواهیم داشت.

وی همچنین با اشاره به معرفی ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل و مشکلاتی که در این ارتباط پیش آمده است، گفت: آقای ابوطالبی یکی از دیپلمات‌های با سابقه کشور است که سفر به آمریکا داشتند. ایشان از سوی ایران به سازمان ملل جهت تصدی نمایندگی ایران معرفی شدند و چون سازمان ملل در آمریکاست، این دلیل نمی‌شود که آمریکایی‌ها برای صدور روادید برای ایشان مشکل ایجاد کنند و این اقدام خلافی است و طبق قوانین بین‌المللی آمریکا نباید مانع ورود سفرای کشورها به این کشور جهت حضور در سازمان ملل باشد.

سجادی گفت: از مواضعی که وزارت خارجه تاکنون در این ارتباط گرفته، تشکر می‌کنیم و ما برای احقاق حق خود حق داریم به سازمان ملل شکایت کنیم که گویی این اتفاق افتاده و باید این شکایت پیگیری شود چون یک مساله کوچکی نیست.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در مورد موضع این تشکل در ارتباط با با بحث یارانه‌ها، گفت: مردم باید تشخیص بدهند که احتیاج به یارانه دارند یا ندارند و امیدوارم که دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها موفق باشد، ولی رسانه‌ها و مسئولان دولتی در این زمینه طوری جهت‌گیری و موضع‌گیری نکنند که افرادی که یارانه می‌گیرند افرادی فقیر و محتاج هستند چرا که ایجاد چنین تصوری مناسب نیست و با روحیه مردم نیز سازگاری ندارد.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولان در ارتباط با بررسی حساب‌های مردم مطالبی را مطرح کرده‌اند، گفت: جبهه معتقد است که سر کشیدن به حساب‌های مردم آثار منفی دارد و باید به مردم و اظهارات مردم اعتماد کرد.

سجادی همچنین گفت: نوع تبلیغ در مورد بحث یارانه‌ها و انصراف مردم از گرفتن آن باید حساب شده‌تر باشد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در مورد اقدامات این تشکل برای انتخابات مجلس دهم در سال 94، گفت: ما معتقدیم در حال حاضر ورود به بحث انتخابات زود هنگام است و نباید به این زودی فضای کشور را وارد فضای انتخاباتی کنیم؛ چرا که نیروی مسئولین به هدر می‌رود و افکار مردم نیز معطوف به قضیه‌ای می‌شود که اکنون فوریتی ندارد، بنابراین جبهه بحث در مورد این موضوع را در حال حاضر غیرضروری می‌داند.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در ارتباط با نشست‌هایی که حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی عضو جامعه روحانیت مبارز با برخی از اصولگرایان در راستای ایجاد وحدت در این جریان برگزار کرده است، گفت:‌ آقای تقوی این نشست‌ها را با حسن نیت برای ایجاد انسجام در جریان اصولگرا برگزار کرده و گویی افرادی به این نشست‌ها دعوت شدند که بیشتر شخصیت‌های حقیقی بودند و از لحاظ تشکیلاتی آنچنان دعوتی صورت نگرفته و افراد حقیقی دعوت شدند.

سجادی گفت: به دلیل اینکه من خودم در این جلسات دعوت نشدم از متن این جلسات اطلاعی ندارم و نمی‌دانم که این جلسات ادامه پیدا می‌کند یا نه.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری همچنین در مورد این‌که به نظر می‌رسد تیم احمدی‌نژاد در حال حاضر برای فعالیت در انتخابات مجلس آتی در حال برنامه‌ریزی است و آیا امکان دارد آنها در این عرصه با اصولگرایان همکاری داشته باشند و اتحادی بین این دو صورت بگیرد، گفت: دولت احمدی‌نژاد یک چیزهای مثبت و یک چیزهای منفی داشت و ایشان شاید یک تفکر و اندیشه را نمایندگی می‌کردند. تفکری که با تفکرات اصولگرایان شاید تطابق نداشته باشد. نظر جبهه و رییس جبهه این است که این تفکر جایگاهی در فضای فعلی کشور و آینده سیاسی کشور ندارد. این تفکر تمام شده است.

وی افزود: این تفکر در کل نظام جایگاهی ندارد که بخواهد قدرتی را کسب کند.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا جبهه پایداری نیز جزو اندیشه احمدی‌نژاد محسوب می‌شود و با این اندیشه همسویی دارد؟ گفت: جبهه پایداری به تازگی مرامنامه‌ای را منتشر کرده که با مطالعه آن می‌توان دید که چقدر با تفکر احمدی‌نژاد منطبق است .

سجادی گفت: به نظر می‌رسد که منطبق نیست و خود سخنگوی جبهه پایداری نیز این موضوع را رد کرده است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری همچنین در مورد مرجعیت جامعتین در جریان اصولگراست، گفت: جامعتین گروه‌های مرجع در جریان اصولگرا هستند و نظرات جامعتین همواره برای اصولگرایان مهم بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ١٧:٢۶

   

پر مبحث ترین ها