سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

غرضی: اولین‌بار من هدفمندی را انجام دادم

دولت باید کارشناسان خود را در این امر قوی تر کرده و با دیدگاه ترجیح حقوق عامه به حقوق خاصه سعی کند رای دهندگان خود را در این زمینه ناامید نکند.
سید محمد غرضی با بیان اینکه برای اولین بار من در سال 59 هدفمندی یارانه ها را انجام دادم خواستار توجه ویژه دولت بر روند اجرای صحیح فاز دوم هدفمندی یارانه ها شد.

وی در گفت‌وگو با دنیای صنعت اظهار داشت: چشم انداز اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها مثبت است و از ابتدا همه بر اجرای صحیح آن تاکید داشته اند اما به شرطی که این طرح منجر به ایجاد اثرات تورمی در اقتصاد و جامعه نشود.
غرضی با بیان اینکه هدفمندی یارانه ها اولین بار توسط بنده در سال 1359 صورت گرفت افزود: من در آن سال قیمت بنزین را از لیتری 1 تومان به لیتری 3 تومان افزایش دادم و مابه التفاوت آن را به اقشار ضعیف جامعه علی الخصوص روستاییانی که مستحق کمک بوده اند تخصیص دادم.

وی افزود: طی سال های گذشته اجرای هدفمندی یارانه ها منجر به تورم شد و دولت جدید در این خصوص باید از تجربیات گذشته استفاده کند تا مبادا این اتفاق تکرار شود و خاطر مردم نسبت به اینگونه طرح ها مکدر شود.
غرضی ادامه داد: دولت آقای روحانی باید در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها یک نکته اساسی را در نظر داشته باشد و آن هم این است که دولت بیش از درآمدهایش هزینه نکند و از منافع موجود در این زمینه بیشترین استفاده را کند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اتفاقات صورت گرفته در فاز اول هدفمندی یارانه ها و کاهش سطح اعتماد عمومی نسبت به اجرای صحیح آن چه رویکردی باید مد نظر قرار گیرد، تصریح کرد: دولت باید از فضای آرام کشور استفاده کند و این فضای مثبت می تواند کمک موثری بر روند اجرای هدفمندی یارانه ها کند.

غرضی خاطرنشان کرد: دولت باید کارشناسان خود را در این امر قوی تر کرده و با دیدگاه ترجیح حقوق عامه به حقوق خاصه سعی کند رای دهندگان خود را در این زمینه ناامید نکند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ٢٠:٢٨

   

پر مبحث ترین ها