سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با حکم رئیس قوه قضائیه:

رئیس سازمان زندان‌ها تغییر کرد

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩٣, ١۶:٠٩    نسخه چاپی    
غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان‌ها از سمت خود جا به جا شده است. رئیس قوه قضائیه، علی‌اصغر جهانگیر را به عنوان رئیس جدید سازمان زندانها منصوب کرده است. اسماعیلی نیز به عنوان رئيس كل دادگستري استان تهران و رئيس شعبه اول دادگاه تجديدنظر تهران منصوب شده است.
غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان‌ها از سمت خود کنار رفت. رئیس قوه قضائیه، علی‌اصغر جهانگیر را به عنوان رئیس جدید سازمان زندانها منصوب کرده است.

به گزارش «تابناک»، با حكم رئيس قوه قضاييه، اصغر جهانگير به رياست سازمان زندان‌ها منصوب شد.

متن حكم انتصاب وی به شرح زير است:

جناب آقاي اصغر جهانگير

نظر به تجربيات مديريتي و ارزنده شما در قوه قضاييه به موجب اين ابلاغ جنابعالي به رياست سازمان زندانها و اقدامات تأميني و تربيتي كشور منصوب مي‌شويد.

اميد است با توجه به رهنمودهاي مقام معظم رهبري و سياست‌هاي راهبردي قوه قضاييه و انجام امور محوله موفق و مؤيد باشيد.

جهانگیر علاوه بر سابقه رسیدگی به پرونده‌های مهم قضایی، سابقه سالها ریاست بر حفاظت اطلاعات قوه قضائیه، ریاست دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه و مشاوره رئیس دستگاه قضائی را در کارنامه دارد.


مسئولیت جدید برای غلامحسین اسماعیلی

آيت ا... آملي لاريجاني همچنين با صدور حكم ديگري غلامحسين اسماعيلي را به عنوان رئيس كل دادگستري استان تهران و رئيس شعبه اول دادگاه تجديدنظر تهران منصوب كرد.

متن حكم به شرح زير است:

جناب آقاي غلامحسين اسماعيلي

به موجب اين حكم به سمت رئيس شعبه اول دادگاه تجديدنظر و رئيس كل دادگستري استان تهران منصوب مي شويد.

اميد است با در نظر داشتن اهميت امر قضا و مسئوليتهاي سنگين ناشي از آن اجراي عدالت اسلامي و رسيدگي به محرومين و ستمديدگان و حمايت از حقوق مشروع مردم را سرلوحه كار خود قرار داده و در انجام وظايف الهي با رعايت دقيق موازين شرعي و قانوني و همراه با سرعت لازم موفق و مويد باشيد.

همچنين سيد عليرضا آوايي رئيس كل سابق دادگستري تهران به لحاظ تجارب طولاني در امر قضا حسب درخواست دادگاه عالي انتظامي قضات به عنوان مستشار دادگاه عالي انتظامي قضات منصوب شد.

چرایی تغییر رئیس سازمان زندان‌ها از زبان سخنگوی قوه قضائیه

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه با رد اخبار منتشر شده در زمینه جابجایی‌های صورت گرفته در دستگاه‌ قضایی اظهار داشت: جابجایی‌های اخیر در قوه‌قضاییه مخصوصا انتقال محل فعالیت آقای اسماعیلی از سازمان زندان‌ها به دادگستری استان تهران هیچ ربطی به اتفاقات اخیر نداشته است.

وی با بیان اینکه اسماعیلی یکی از مدیران موفق و متعهد و کارآمد قوه‌قضاییه بوده است گفت: این تصمیم و همچنین تصمیمات دیگر در خصوص اقایان جهانگیر و آوایی، موضوعاتی بود که از مدت‌ها پیش مقدمات آن اندیشیده و فراهم شده بود و در حال حاضر اجرایی شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩٣, ١۶:٠٩

   

پر مبحث ترین ها