سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی دولت: نگاه دولت درباره حصر برای مردم و اصحاب رسانه پوشیده نیست

از قوه قضاییه انتظار داریم نسبت به این موضوع رسیدگی لازم را انجام دهد، البته دادستان کل کشور اعلام کردند در راستای پیگرد قضایی و قانونی اقدامات لازم را انجام خواهند داد.
سخنگوی دولت در واکنش به انتشار فیلم «من روحانی هستم»، تصریح کرد : این فیلم که به صورت سی‌دی منتشر شده است با اهدافی مغرضانه تهیه شده و مجموعه‌ای تحریف شده است که قابل پیگرد قضایی است.
از قوه قضائیه انتظار داریم نسبت به فیلم «من روحانی هستم» رسیدگی لازم را انجام دهد
به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با انتشار فیلم «من روحانی هستم» اظهار کرد: از قوه قضاییه انتظار داریم نسبت به این موضوع رسیدگی لازم را انجام دهد، البته دادستان کل کشور اعلام کردند در راستای پیگرد قضایی و قانونی اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

سخنگوی دولت همچنین در رابطه با دفن "ریچارد فرای" در ایران، گفت: با توجه به حساسیت‌های سیاسی این موضوع و تاثیراتی که خواهد داشت و همچنین سوء استفاده‌هایی که ممکن است رسانه‌های بیگانه در این ارتباط انجام دهند، مواضع رسمی دولت در این رابطه از سوی وزارت خارجه و سخنگوی وزارت خارجه به اطلاع عموم می‌رسد.

حقوق همه شهروندان و حتی شهروندان زندانی برای ما بسیار حائز اهمیت است
وی همچنین در رابطه با نتیجه اقدامات کمیته پیگیری ماجرای بند 350 زندان اوین، تصریح کرد: در جلسه امروز هیات دولت با وزارتخانه‌های مسئول در این رابطه صحبت شد و خواسته شد که کار با قوت دنبال شود، البته قوه قضاییه از جایگاه قانونی این کار را دنبال می‌کند، اما رییس‌جمهور هم به دلیل مسئولیت‌هایی که در قانون اساسی متوجه ایشان است این مساله را پیگیری می‌کنند و به محض جمع‌بندی، ‌اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد؛ چراکه برای دولت حقوق همه شهروندان و حتی شهروندان زندانی ما بسیار حائز اهمیت است.

نگاه دولت درباره حصر برای مردم و اصحاب رسانه پوشیده نیست
نوبخت همچنین در جواب سوالی در رابطه با وعده‌های روحانی در مورد رفع حصر و خبر اخیر مبنی بر ناراحتی قلبی میر حسن موسوی و انتقال وی به بیمارستان، گفت: دولت و شخص رییس‌جمهور در جهت حمایت و تامین حقوق همه شهروندان جامعه بسیار تلاش می‌کند چه شهروندانی که آزاد هستند و چه آنهایی که در زندان به سر می‌برند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: در مورد مساله حصر، نگاه دولت برای مردم و اصحاب رسانه پوشیده نیست، اما پیگیری‌هایی که خارج از حوزه اختیارات دولت است را اگر با مصاحبه‌های مختلف اطلاع‌رسانی کنیم شاید حتی کمکی به هدفی که در راستای آن گام برمی‌داریم، نکرده باشیم. پس دولت هرگونه اخبار در این رابطه را با حساسیت دنبال می‌کند تا بتواند حقوق همه شهروندان خود را استیفا کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٢-١٣٩٣, ١۴:۵٩

   

پر مبحث ترین ها