سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزارت خارجه اخراج چند دانشجوی ایرانی از نروژ را پیگیری می‌کند

وزارت خارجه خواهان این شده که هرگونه موانع احتمالی برای تحصیلات دانشجویان ایرانی در این کشور برطرف شود و ابراز امیدواری شده که مسوولان نروژی در این زمینه مساعت بیش‌تری کنند.
سرپرست سفارت نروژ در تهران برای ارائه توضیح درباره اخراج تعدادی از دانشجویان ایرانی از این کشور به وزارت خارجه احضار شد.

یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه درباره برخی گزارش‌ها مبنی بر اخراج تعدادی از دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در نروژ گفت وزارت خارجه موضوع را پیگیری می کند و در این زمینه سرپرست سفارت نروژ در تهران (در غیاب سفیر) نیز برای ارائه پاره‌ای توضیحات به وزارت امور خارجه دعوت شده که ناخرسندی کشورمان نسبت به نظرات مطروحه توسط یکی از افراد پلیس نروژ به وی ابراز شده است.

این منبع آگاه گفت: وزارت خارجه خواهان این شده که هرگونه موانع احتمالی برای تحصیلات دانشجویان ایرانی در این کشور برطرف شود و ابراز امیدواری شده که مسوولان نروژی در این زمینه مساعت بیش‌تری کنند.

سرپرست سفارت نروژ در تهران نیز دانشجویان ایرانی در نروژ را در زمره بهترین دانشجویان خارجی در نروژ دانسته و گفته است، دانشجویان ایرانی دانش موجود در نروژ را افزایش می‌دهند و سیاست دولت و وزارت امور خارجه نروژ در مورد دانشجویان ایرانی تغییر نکرده است، ولی در هر حال موضوع را به اسلو منعکس و متعاقباً طرف ایرانی را از نتیجه مطلع خواهد نمود.
به گزارش ایسنا، به سفارت ایران در اسلو ماموریت داده شده است موضوع را پیگیری و روند را به‌طور مرتب منعکس کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٢-١٣٩٣, ٢٢:٣١

   

پر مبحث ترین ها