سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیرموذن:

دلواپس پاشیدن بذر یاس توسط مخالفان دولت به جامعه هستم

دلواپسی های من از کثرت بیکاری، گرانی، فقر، آسیب های اجتماعی و افزایش فاصله طبقاتی، بحران های زیست محیطی و حاشیه سازی برای رییس جمهور و پاشیدن بذر یاس به جامعه توسط مخالفان جناحی دولت و کم توجهی به صنعت هستم.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: دلواپس پاشیدن بذر یاس به جامعه توسط مخالفان دولت، حاشیه سازی برای رییس جمهور، کثرت بیکاری، گرانی، فقر، آسیب های اجتماعی و بحران های زیست محیطی هستم.

«کمال الدین پیرموذن» در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در تذکری شفاهی اظهار داشت: من از خیل آسوده خاطرانی هستم که تردید ندارم با تعامل عزت خواه و سازنده دولت با خارج، مدیریت جهادی دولت مقتدر و خدمتگزار و مجلس همدل و پرسشگر با عزم ملی در داخل، شاهد ترقی ایران و تعالی ایرانیان خواهیم بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: دلواپسی های من از کثرت بیکاری، گرانی، فقر، آسیب های اجتماعی و افزایش فاصله طبقاتی، بحران های زیست محیطی و حاشیه سازی برای رییس جمهور و پاشیدن بذر یاس به جامعه توسط مخالفان جناحی دولت و کم توجهی به صنعت هستم.

پیرموذن تاکید کرد: وجود نظام بانکی سوداگر و ضد تولید است که اهداف انقلاب را مختل کرده و باید در اولویت ما قرار گیرد.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطر نشان کرد: مشارکت جدی مردم و انسجام صاحب منصبان داخلی و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی رگ حیاتی استراتژی توسعه کشور است.

به گزارش ایرنا، وی همچنین گفت: در راستای تنویر افکار عمومی و افزایش سرمایه های اجتماعی در موارد مطروحه در بند 350 زندان اوین و به هلاکت رسیدن 2 میلیون ماهی (سدفشافویه) ضرورت دارد وزیر دادگستری به مجلس گزارش دهد.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس نیز در تذکری شفاهی از وزیر آموزش و پرورش درخواست کرد تا استخدام نیروهای شرکتی و پیش دبستانی در آموزش و پرورش را مدنظر قرار دهد.
وی افزود: وزیر نیرو امروز گزارشی از وضعیت دریاچه ارومیه را ارایه کرد که می توان دریافت وزیر می خواهد تقصیرات را به گردن مجلس بیندازد.

قاضی پور ادامه داد: لازم است دریاچه ارومیه احیا شود، زیرا این به نفع جامعه خواهد بود.
وی در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی از اجرا نشدن قانون بازرسان و ناظران گندم انتقاد کرد و در تذکر دیگری به وزیر صنعت از اخراج 3500 نفر از کارگران صنعت گلایه کرد.

عبدالله تمیمی نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکر شفاهی خود بخاطر استاندارد نبودن جاده ها در این حوزه انتخابیه از وزیر راه و شهرسازی انتقاد کرد و گفت: سه جوان از خانواده روستایی در حادثه ای که هفتم اردیبهشت ماه در مسیر روستای سوده شادگان رخ داد، جان باختند و امروز مردم روستا نگران فرزندانشان هستند که در تصادف بعدی نوبت چه کسی است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس وزارت راه و شهرسازی را در مرگ این سه جوان مقصر دانست و از این وزارتخانه خواست که هر چه سریعتر اعتبار لازم برای بهبود و بازسازی این جاده اختصاص دهد.

احمد شوهانی نماینده ایلام نیز در تذکر شفاهی خود به وزیر آموزش و پرورش گفت: حقوق و دستمزد فرهنگیان در مقایسه با بسیاری از کارکنان دولتی در سطح پایینی قرار دارد و عدالت ایجاب می کند وزیر در راستای تساوی حقوق و دستمزدها اقداماتی انجام دهد.

وی تاکید کرد: براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش در سال 87 ، برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر مبلغی به عنوان حق هم ترازی معادل 80 درصد عناوین دانشگاهی و استادی در نظر گرفته شد ولی عملیاتی نشد که خواهان اجرای این دستورالعمل هستیم.

وی در تذکر دیگری به وزیر نفت بر تسریع در گازرسانی به مناطق محروم استان ایلام تاکید کرد و گفت: این حق مردم است با فاصله 60 ساله از دیگران به این نعمت دست یابند.
شوهانی همچنین اظهار داشت: مردم استان ایلام بی صبرانه در انتظار سفر رییس جمهوری و وزیران به این استان هستند و شاه بیت خواسته های مردم ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی در این خطه است.

نماینده مردم ایلام از وزیر جهاد کشاورزی بر جذب ناظران کشاورزی تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به تبعات اجتماعی متوقف ماندن وضعیت کارکنان پیمانی و رسمی، چنین سیاست هایی به سود دولت نیست و باعث تضعیف جایگاه اجتماعی دولت می شود.

امیرعباس سلطانی عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز با یادآوری این که استان چهارمحال و بختیاری بیش از 10 درصد آب کشور را تامین می کند اما کمتر از یک درصد از خاک کشور مربوط به این استان است، گفت: چرا این استان در بخش های کشاورزی، صنعت و آب شرب باید بیشترین مشکل را داشته باشد تا جایی که بسیاری از روستاها با تانکر آب مورد نیاز خود را تأمین می کنند.

وی ادامه داد: آیا زمان آن نرسیده که قبل از انتقال آب به استان ها توجه جدی به نگرانی مردم چهارمحال و بختیاری داشته باشیم و با اقدامات غیر قابل کارشناسی، این استان سرسبز را به کویر تبدیل کنیم.

سلطانی همچنین به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داد و گفت: هرگونه کم توجهی و بی توجهی به الگوی غذایی مناسب برای مردم تولید گندم کشاورزی را با خسارت غیرقابل جبران مواجه می سازد.
رضا صابری نماینده مردم آزادشهر و رامیان نیز در تذکری به وزیر آموزش و پرورش گفت: بعد از بخشنامه ای که از سوی وزارت آموزش و پرورش به استان ها ارسال شده نگرانی جدی را در بین مربیان و معلمان پیش دبستانی ایجاد کرده و باعث شده بسیاری از مربیان نگران آینده خود باشند.

وی از وزیر آموزش و پرورش خواست واقعیت های این بخشنامه را بیان کند تا به صورت شفاف مشخص شود اطلاعاتی که از مربیان پیش دبستانی اخذ می کنند چه نتیجه ای در بر دارد.
ی به موضوع بیکاری جوانان نیز اشاره کرد و گفت: به رغم وعده دولت برای رونق تولید در کشور اما هنوز شاهد رکود در بازار هستیم و اقدامی برای رفع بیکاری صورت نگرفته است.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس نیز در تذکر شفاهی خود از رییس جمهوری خواست که به موضوع تعیین تکلیف خرید تضمینی گندم ورود کرده و اختلاف میان شرکت بازرگانی دولتی ایران با سازمان مرکزی تعاون روستایی را حل کند.

وی یادآور شد: قانون این موضوع را به عهده وزارت کشاورزی قرار داده و از این رو لازم است که رییس جمهور در این خصوص ورود پیدا کرده و تعیین تکلیف کنند که خرید تضمینی گندم از کشاورزانی که یک سال زحمت کشیده اند باید به چه صورتی انجام شود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٢-١٣٩٣, ١٧:٣۵

   

پر مبحث ترین ها