سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باهنر: برخی در صدد به حاشیه کشاندن دولت هستند

فکر می کنم موضوع هدفمندی نیاز به بازنگری جدی دارد و دولت باید مقداری با جدیت بیشتر و زمان زیادتر موضوع هدفمندی را دنبال کند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی ها آگاهانه یا ناآگاهانه علاقه مندند که فعالان اجرایی و دولت را به حاشیه هل دهند، گفت: انتقاد در مجلس ایراد ندارد اما نباید این صحبت ها به متن تبدیل شود.
«محمدرضا باهنر» امروز - سه شنبه - در حاشیه دیدار از نمایشگاه دستاوردهای ستاد بازسازی عتبات عالیات که در ساختمان مجلس برپا شده است، در جمع خبرنگاران افزود: دولت و مجلس تلاش دارند تا وظایف خود را به بهترین وجه انجام دهند و از آن فاصله ای نگیرند اما عده ای آگاهانه یا ناآگاهانه علاقه مند هستند فعالان اجرایی، دولت، قانونگذاران و مسوولین سیاسی کشور را به حاشیه هل دهند که باید مواظب اینگونه فضاها بود تا به متن تبدیل نشود.

وی ادامه داد: مثلا یک میهمانی که رییس جمهوری می دهد را نقد می کنند البته این اشکالی ندارد اما نگرانی اینجا است که باید مراقب بود این موضوع نهادینه نشود.
باهنر درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت کشور گفت: فکر می کنم موضوع هدفمندی نیاز به بازنگری جدی دارد و دولت باید مقداری با جدیت بیشتر و زمان زیادتر موضوع هدفمندی را دنبال کند.

به گزارش ايرنا، وی ادامه داد: با این اتفاقاتی که در دو سه ماه اخیر در ثبت نام یارانه ها افتاد من هیچ امیدی ندارم که تراز صندوق توسعه ملی درباره هدفمندی یارانه ها اجرایی شود و فکر می کنم تراز صندوق منفی خواهد شد.
نایب رییس مجلس تصریح کرد: درآمدها به اندازه هزینه ها نیست و بخشی از درآمد حاصل از هدفمندی که باید به تولید و سلامت اختصاص می یافت بر زمین مانده است.

باهنر ادامه داد: اضافه هزینه ای که هدفمندی بر دوش دولت گذاشته جواب پرداخت یارانه های نقدی را نمی دهد و به نظرم نیاز به جراحی جدی وجود دارد.
وی تصریح کرد: برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها دست دولت را باز گذاشته ایم. مجلس برای اجرای صحیح آن به دولت کمک خواهد کرد اما این پروژه نیاز به وضع قوانین جدید دارد.

وی درباره اقتصاد مقاومتی گفت: دولت در این زمینه فعال و در حال مطالعه است و امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه بتوانیم قوانینی که نیاز به اصلاح دارد را با همکاری دولت شناسایی کنیم.
وی گفت: تا پایان خرداد ماه سه اقدام در دستور کار مجلس در زمینه اقتصاد مقاومتی قرار دارد یکی در سال 93 و بودجه سال جاری، دیگری بودجه سال آینده و در نهایت برنامه ششم توسعه که باید سیاستگذاری آن انجام شود.

وی گفت: طراحی برنامه ششم توسعه از نظر مطالعاتی شروع شده است.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره اختصاص دادن سبد کالا به دو قشر افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز گفت: سبد کالا اقدامی رفاهی است که توسط دولت انجام می شود و در اصل این سبد برای نیازمندان است و کسانی که توانایی دارند سبد کالا و یارانه دریافت نکنند.
وی گفت: دولت باید با دقت نحوه توزیع سبد کالا را زیر نظر داشته باشد تا مشکلات مرحله اول پیش نیاید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٢-١٣٩٣, ٢٢:۴٢

   

پر مبحث ترین ها