سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روانچی: تمام تحریم‌ها باید لغو شود

اگر قرار باشد به یک توافق برسیم باید تمام تحریم‌ها لغو شود و این وابسته به آنها (آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها) است که کار خود را انجام دهند.
معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه کشورمان گفت که در صورت رسیدن به یک توافق با 1+5 ، تمام تحریم‌ها باید لغو شود.
مجید تخت‌روانچی در گفت‌وگو با روزنامه گاردین گفت: من برای رسیدن به یک توافق بدبین نیستم. ما تمام تلاش خود را برای پایان دادن به این کار تا پایان 20 ژوئیه به کار گرفته‌ایم. اگرچه تمدید این ضرب‌العجل غیر محتمل نیست.

تخت‌روانچی اظهار کرد: اگر قرار باشد به یک توافق برسیم باید تمام تحریم‌ها لغو شود و این وابسته به آنها (آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها) است که کار خود را انجام دهند.
وی گفت: تلاش‌های آشکار آمریکا برای مطرح کردن مسائلی که ایران آنها را غیرمرتبط با مذاکرات می‌داند، همچون حقوق بشر و ظرفیت موشکی ایران مورد قبول ما نیست و این موضوعات مورد بحث قرار نمی‌گیرد.

معاون وزیر خارجه در پاسخ به این سوال که آیا بحران اوکراین به دلیل نیاز اروپا به گاز و نفت کشور دیگری غیر از روسیه موجب قدرتمندتر شدن ایران در مذاکرات شده است؟ گفت: این مذاکرات تنها روی مسائل هسته‌ای متمرکز شده‌اند.
وی افزود: ما هیچ چیز دیگری در ذهن خود نداریم. به طور طبیعی ایران و اروپا می‌توانند در حوزه اقتصادی، تجارت و انرژی همکاری‌های بهتری داشته باشند. ما معتقدیم فضای زیادی برای توسعه وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩٣, ١٣:٣۵

   

پر مبحث ترین ها