سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بعیدی‌نژاد: مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 مفید بود

گفت‌وگو‌های خوبی صورت گرفت و سعی شد قبل از مذاکرات بعدی در وین آخرین دیدگاه‌های کارشناسی بر روی مباحث فنی هسته‌ای مطرح و مورد بررسی قرار گیرند.
ییس هیات کارشناسی مذاکره‌کننده ایران با 1+5 با اعلام پایان مذاکرات کارشناسی دو روزه در نیویورک گفت: مباحث مفیدی مطرح شد و قرار است قبل از مذاکرات وین در هفته آینده آخرین دیدگاه‌ها بر روی مباحث فنی هسته‌ای مورد بررسی قرار گیرند.
حمید بعیدی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مذاکرات کارشناسی با 1+5 روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه انجام شد و این گفت‌وگو‌ها شب گذشته (چهارشنبه شب) پایان یافت.

وی با «مفید» خواندن گفت‌وگو‌های صورت گرفته افزود: گفت‌وگو‌های خوبی صورت گرفت و سعی شد قبل از مذاکرات بعدی در وین آخرین دیدگاه‌های کارشناسی بر روی مباحث فنی هسته‌ای مطرح و مورد بررسی قرار گیرند.
بعیدی‌نژاد گفت: در این دور مذاکرات کارشناسانی از سازمان انرژی اتمی، هیات جمهوری اسلامی ایران را همراهی می‌کردند.

مذاکرات بعدی ایران و 1+5 برای چهارمین دور درباره توافق جامع 24 تا 26 اردیبهشت در وین در مقر سازمان ملل صورت می‌گیرد.
همچنین قرار است 23 اردیبهشت ماه محمدجواد ظریف و کاترین اشتون در یک شام کاری درباره آخرین دیدگاه‌ها با یکدیگر دیدار کنند.
مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 در حاشیه سومین کمیته مقدماتی برگزاری کنفرانس بازنگری در ان.پی.تی که طی دو هفته گذشته در نیویورک انجام شد، برگزا گردید.
رضا نجفی نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز در نشست مقدماتی کنفرانس بازنگری و نیز در مذاکرات کارشناسی با 1+5 هیات ایرانی را همراهی کرد.
telegram 19dey.com

تگها: بعیدی نژاد, ایران, گفتگو, مفید, نیویورک

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٣۵

   

پر مبحث ترین ها