سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیام استقبال خمینی ها از سیدحسن چه بود؟

بروز شده : ٨-٠٣-١٣٩٣, ٠٩:۴٨    نسخه چاپی    
یادگار امام همچون بنیان گذار انقلاب از احترام برخوردار است و از آنجا هم که بیت امام نشان دادند رفتاری چون آن بزرگوار و آن عزیز ملت دارند و پا در جای پای ایشان می گذارند مسلم است که آنها را مورد حمایت خود قرار می‌دهند.
با توجه به لغو سخنرانی سیدحسن خمینی در شهر بروجرد که به دنبال تندروی برخی روی داد در شهر خمین شاهد رویکردی دیگر بودیم و آن استقبال بی‌نظیر مردم از یادگار امام(ره) بود.
این مسئله را باید به جایگاه امام(ره) در جغرافیای سیاسی- مذهبی ایران مربوط دانست که بالاخره پایه‌گذار انقلاب اسلامی 15سال تبعید و دوری از کشور را تحمل کردند و بعد از آن در 10سال رهبری خاطراتی نیکو از خودشان برای مردم به جا گذاشتند و از این رو خانواده ایشان نیز از احترام بسیار زیادی در میان مردم برخوردارند و چه بسا همایشی که در هفته جاری در خمین برگزار شد. امروز نیز خانواده امام(ره) با محوریت حاج سید حسن آقای خمینی می‌بینیم از استوانه‌های فکری و نظری کشور هستند و میراث امام را به خوبی حفظ کردند.

سطح علمی که حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسن خمینی به‌رغم جوانی در آن قرار دارد صحه‌ای است بر این گفتار.ایشان در کنگره ای که در خمین برگزار شد به خوبی نشان داد که ظرایف و دقایق امام راحل در وجود ایشان نیز وجود دارد و همگی شاهد این مسئله هستیم که چگونه از آثار بنیانگذار انقلاب به خوبی مراقبت و با حفظ امانتداری آن را تنظیم و منتشر می نماید. آنچه مسلم است با رویه ای که بیت امام راحل در پیش گرفتند و با توجه به شخصیت بزرگوار آنها به ویژه حاج سیدحسن خمینی که با منش بزرگوارانه و رفتار آگاهانه و عالمانه خود مورد احترام وتوجه مردم هستند و هرچه گروهی تلاش کنند تا این چهره‌های مشخص در جامعه را مخدوش کنند نزد مردم عزت بیشتری پیدا می‌کنند و بنابراین حضور و استقبال مردم در خمین نیز گواه این مسئله بود و این حضور نشان داد که یادگار امام همچون بنیان گذار انقلاب از احترام برخوردار است و از آنجا هم که بیت امام نشان دادند رفتاری چون آن بزرگوار و آن عزیز ملت دارند و پا در جای پای ایشان می گذارند مسلم است که آنها را مورد حمایت خود قرار می‌دهند.

مقام معظم رهبری نیز همواره اعلام کرده‌اند ما می‌خواهیم راه امام زنده باشد و با رفتار خود این مسئله را به بهترین نحو نشان می‌ دهند. از همین روست که نماینده خود را با ارسال پیامی برای مردم این شهر به کنگره «چشمه آفتاب» ‌فرستادند. آنچه مسلم است این که مقام معظم رهبری نیز نسبت به بداخلاقی‌ها و تندروی‌ها همواره تذکرات لازم را دادند.

منبع: آرمان
telegram 19dey.com
حاج احمد    8 خرداد 1393 17:40
.مرگ برضدولایت فقیه
مرگ برامریکا وطرفدارانش ...درود برخامنه ای ویارانش
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٣-١٣٩٣, ٠٩:۴٨

   

پر مبحث ترین ها