سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی: باید چاره ای اساسی برای مقابله با گروههای تروریستی اندیشید

ايرنا: رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری مشکلات ایجاد شده از سوی گروه های تروریستی برای کشور های مختلف، گفت: گسترش روزافزون فعالیت گروه های تروریستی، خطری بزرگ برای امنیت و آرامش کشورهای اسلامی و حتی جهان است که باید با رایزنی و مشورت با مقامات کشورهای مختلف چاره اساسی برای مقابله با این اقدامات اندیشید.

«علی لاریجانی» در دیدار «ایسا کادیسیبه» رییس مجلس مالی با ابراز خرسندی از سفر وی به ایران اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی با توجه به نگاه مثبت مقامات و مردم ایران نسبت به کشور مالی، آمادگی لازم را برای گسترش روابط خود با مجلس مالی دارد.

وی ادامه داد: وجود منابع و معادن غنی طبیعی در مالی و توانمندی های گسترده ایران در زمینه خدمات فنی و مهندسی، بستر مناسبی برای گسترش روابط اقتصادی فیمابین فراهم آورده که باید با مساعی مشترک از آنها به نفع مردم دو کشور بهره گرفت.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری کنفرانس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در مالی گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی انتقال تجربیات خود را برای برگزاری موفق این کنفرانس جهت بحث و بررسی حول مسائل و مشکلات پیش روی جهان اسلام دارد.

وی اضافه کرد: گسترش روزافزون فعالیت گروه های تروریستی خطری بزرگ برای امنیت و آرامش کشورهای اسلامی و حتی جهان است «ایسا کادیسیبه» رییس مجلس مالی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از انجام اولین سفر خارجی اش به عنوان رییس مجلس به تهران گفت: این امر نشانه علاقه مندی مالی به گسترش روابط دوجانبه با ایران و به منزله آمادگی جهت ارتقای سطح مناسبات دوستانه فیمابین می باشد.

وی افزود: رایزنی با مقامات ایرانی در زمینه روابط دوجانبه، توسعه همکاری اقتصادی دو کشور و آشنایی و انتقال تجربیات متقابل جهت برگزاری موفق کنفرانس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی (PUIC) از جمله اهداف اصلی سفرش به جمهوری اسلامی ایران است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٣-١٣٩٣, ١٢:٣٨

   

پر مبحث ترین ها