سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رضا پهلوی هم دلواپس شد

در پی توافق ژنو و ایجاد دورنمایی هر چند کمرنگ در خصوص بهبود روابط ایران و غرب، گروه های اپوزیسیون به شدت نگران آینده مذاکرات شده اند زیرا زیست سیاسی و حتی معیشت برخی از آنان در گرو تیرگی روابط ایران و غرب است.
کاسبی رضا پهلوی فرزند شاه مخلوع که با شعار تغییر حکومت در ایران ، پول جمع می کند سوژه روزنامه کانادایی گلوب اند میل شده است.رضا پهلوی هم دلواپس شد: غرب به جای مذاکره با ایران به ما پول بدهد!

این روزنامه می نویسد: رضا پهلوی با تشکیل یک شورا در سال گذشته در پاریس و تلاش برای جمع آوری کمک های مالی از ایرانیان مقیم خارج و شرکت ها و دولت های غربی، به دنبال تامین منابع مالی برای تغییر حکومت در ایران است.
این روزنامه کانادایی به نقل از این عضو خانواده پهلوی می نویسد: تامین هزینه های تغییر حکومت در ایران نیازمند جذب 1 میلیارد دلار کمک مالی است!

گلوب اند میل می نویسد: او می خواهد این پول را خرج ترتیب دادن اعتصابات عمومی و نافرمانی مدنی به منظور تغییر حکومت در ایران کند.
با این حال این روزنامه کانادایی به نقل از بسیاری از ناظران و کارشناسان می نویسد: تغییر حکومت ایران با توجه به تشتت و اختلافات جدی بین گروه های اپوزیسیون امری ناممکن و بسیار دشوار به نظر می رسد.

به نوشته این روزنامه کانادایی پسر شاه مخلوع به منظور جذب کمک های مالی، آخر هفته گذشته سفری به کانادا و شهر تورنتو داشت و در مراسمی پول جمع کرد.
وی می گوید کشورهای غربی باشد به جای مذاکره با ایران از اپوزیسیون ایران حمایت کنند.
گلوب اند میل می نویسد: رضا پهلوی 17 ساله بود که انقلاب اسلامی تومار سلطنت پهلوی را برای همیشه از ایران برچید. او در ماه های منجر به انقلاب در تگزاس آمریکا مشغول تمرین دوره خلبانی بود.

به گزارش عصر ایران، در پی توافق ژنو و ایجاد دورنمایی هر چند کمرنگ در خصوص بهبود روابط ایران و غرب، گروه های اپوزیسیون به شدت نگران آینده مذاکرات شده اند زیرا زیست سیاسی و حتی معیشت برخی از آنان در گرو تیرگی روابط ایران و غرب است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ١٩:١٢

   

پر مبحث ترین ها