سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

20 استان در اولویت افزایش تعداد نمایندگان قرار گرفتند

در آخرین نشست این کمیته سهمیه 20 نفری استان‌ها مشخص شد، از این‌رو در هفته جاری این سهمیه‌ها در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس بررسی و تعیین و تکلیف نهایی می‌شود.
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با اشاره به تعیین 20 استان برای افزایش تعداد نمایندگان مجلس، گفت: جداول جدید حوزه‌های انتخابیه هفته‌آینده برای تعیین و تکلیف به صحن‌علنی مجلس ارسال می‌شود.

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خانه ملت، در تشریح آخرین نشست کمیته پیگیری طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: این نشست هفته گذشته با دستور بررسی طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و افزایش تعداد نمایندگان برگزار شد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس قانون، تعداد نمایندگان مجلس باید حدود 20 نفر افزایش پیدا کند، افزود:‌ در آخرین نشست این کمیته سهمیه 20 نفری استان‌ها مشخص شد، از این‌رو در هفته جاری این سهمیه‌ها در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس بررسی و تعیین و تکلیف نهایی می‌شود.
وی ادامه داد: قطعا با تأیید سهمیه 20 نفری استان‌ها از سوی هیأت رئیسه مجلس، این طرح هفته آینده به صحن علنی مجلس می‌آید و به تبع آن سهمیه تعداد نمایندگان برخی استان‌ها افزایش پیدا می‌کند، البته به استان‌های مذکور تنها یک نماینده افزوده می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، در تشریح ملاک و ویژگی‌های تعیین افزایش سهمیه استان‌ها، تصریح کرد: جمعیت، مسائل جغرافیایی، سیاسی، اجتماعی و محرومیت بخشی از شاخصه‌های مورد بررسی برای افزایش تعداد نمایندگان استان‌ها است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:۴١

   

پر مبحث ترین ها