سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قاسم سلیمانی، مرد اول خاورمیانه و کابوس داعش

فکر می کنید چه کسی مبارزه علیه داعش را هدایت می کند؟ آن سه ژنرال بلندپایه که فرار کردند؟ نه! مردی که کابوس "داعش" شده...
بیزنس اینسایدر نوشت: یک مامور سابق سیا، نظر جالبی در مورد قاسم سلیمانی دارد.

این مامور سابق سیا، قاسم سلیمانی فرمانده سپا قدس ایران را قدرتمندترین فرد در خاورمیانه امروز می داند.
همچنین یک مقام ارشد عراقی به گاردین مدعی شد: قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران عملیات عراق علیه داعش را رهبری می کند.
این مقام ارشد پرسید: فکر می کنید چه کسی مبارزه علیه داعش را هدایت می کند؟ آن سه ژنرال بلندپایه که فرار کردند؟ نه، قاسم سلیمانی است که فرماندهی را برعهده دارد و اوست که لحظه به لحظه، فضا را بر تروریست ها تنگ تر می کند.

فیلیپ سیمیث پژوهشگر دانشگاه مریلند آمریکا می گوید: قاسم سلیمانی مسئول تسلیح و سازماندهی شبه نظامیانی است که جزئی از دستگاه امنیتی عراق هستند.
نیویورکر در باره ی سلیمانی نوشته است: او عراق را خیلی خوب می شناسد و از ارتباطات خود برای بازی دادن امریکایی ها استفاده کرده است.

نیویورکر در ادامه آورده است: قاسم سلیمانی یکبار به مرکز آمریکایی ها در بغداد یعنی منطقه سبز رفت تا با عراقی ها دیدار کند. آمریکایی ها به دنبال دستگیری او بودند، اما فهمیدند که هرگز قادر به دستگیری وی نیستند.
مامور سابق سیا که همچنان نظر خود مبنی بر قدرت فزاینده حاج قاسم سلیمانی را تکرار می کند ، در بخش دیگری از سخنانش، ادعا می کند: دولت عراقی که امریکایی ها را در سال 2011 از بغداد بیرون راند، آفریده سلیمانی است.

منبع: انتخاب
telegram 19dey.com
ناشناس    30 خرداد 1393 16:56
ان الله اشتري من المؤمنين ---حاج قاسم با خدا معامله كرده جان عزيزش را كف دست گذاشته و آبرو كسب كرده .اگر فردا وفرداها از فرزندان واقوام حاج قاسم بپرسند شما از چه كسي هستيد؟با سربلندي گويند (حاج قاسم سليماني) اما آنهايي كه در خط دنيا واختلاس افتادند گويند بخاطر دست اندازي در بيت المال اعدامش كردند يا مثلا" بخاطر ايجاد فتنه زنداني شد.
  • +6

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٣-١٣٩٣, ١٧:١۵

   

پر مبحث ترین ها